رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 29 مهر 1399 - 13:12

نوای جنوب: رئیس اتاق اصناف بوشهر گفت: ازآنجاکه بخشی از نهاده‌های دامی از خارج وارد می‌شود، افزایش قیمت ارز باعث شوک قیمتی به تولیدات مرغداری‌ها شده است.

نوای جنوب:رئیس اتاق اصناف مرکز استان بوشهر افزود: با افزایش قیمت مرغ گرم، خریدوفروش مرغ در بازار به طرز چشمگیری کاهش‌یافته است.

رئیس اتاق اصناف بوشهر گفت: ازآنجاکه بخشی از نهاده‌های دامی از خارج وارد می‌شود، افزایش قیمت ارز باعث شوک قیمتی به تولیدات مرغداری‌ها شده است.

علت گرانی مرغ اعلام شد

مصطفی گراشی  با اشاره به تأثیر کاهش ارزش پول ملی و افزایش قیمت ارز بر قیمت مرغ اظهار داشت: ازآنجاکه بخشی از نهاده‌های دامی از خارج وارد می‌شود، افزایش قیمت ارز باعث شوک قیمتی به تولیدات مرغداری‌ها شده است.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان بوشهر افزود: با افزایش قیمت مرغ گرم، خریدوفروش مرغ در بازار به طرز چشمگیری کاهش‌یافته است.

گراشی تأکید کرد: مرغ به لحاظ قیمت آخرین حلقه مواد پروتئینی خانواده‌ها است که با افزایش قیمت آن مردم به سمت مواد پروتئینی ارزان‌تر مثل جگر مرغ روی آورده‌اند.

رئیس اتاق اصناف مرکز استان بیان کرد: افزایش قیمت این ماده پروتئینی باعث کاهش مشتری در واحدهای خرده‌فروشی و کاهش میزان سود واحدهای صنفی شده است. این رسته شغلی فعلاً با ضرر و زیان در حال فعالیت است.

گراشی تصریح کرد: برخلاف نظر عموم، بازاریان از افزایش قیمت‌ها و بی‌ثباتی لطمه‌های زیادی می‌بینند، به‌نحوی‌که با هر شوک قیمتی به اقلام مختلف، با خروج عده‌ای از بازاریان از گردونه رقابت مواجه می‌شویم.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
گرانی مرغ

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار