رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 05 مهر 1399 - 13:35

نوای جنوب:چندی پیش بود که کلاهبرداری یک مشاور املاک بدون پروانه در شهر بوشهر که با آگهی آپارتمان آماده رهن، مستاجران را به سمت خود جذب کرده و پس از گرفتن پول پیش آنها متواری شد، باعث سرکیسه شدن بسیاری از شهروندان شد.

نوای جنوب:

هرچند پس از متواری شدن این فرد، هنوز خبری از دستگیری وی نیست، اما اتحادیه مشاوران املاک و نهادهای نظارتی نظیر اداره اماکن نیروی انتظامی را برای برخورد با این گروه از مغازه های بدون پروانه مشاور املاک و خودرو که با ارقام درشتی مواجه اند، جدی تر کرد.

حالا رییس اتحادیه مشاوران املاک و اتومبیل به «خلیج فارس» می گوید: در پی گشت اخیر با حضور بازرس اتحادیه، اتاق اصناف و پلیس اماکن، 60 مغازه بدون پروانه پلمب شد.

احسان آستانه ادامه داد: 85 درصد این مغازه ها مربوط به مشاور املاک بوده و 15 درصد اتومبیل.

به گفته وی، برخی از این مغازه های پلم شده، نواقصی در پرونده داشته ولی چون طبق قانون باید پس از صدور پروانه شروع به کار می کردند، این گروه هم مشمول پلمب شدند.

آستانه خاطرنشان کرد: با توجه به ماهیت مشاوران املاک و خودرو که با حجم بالایی از نقدینگی مردم مواجه اند، فعالیت واحدهای صنفی بدون پروانه زمینه ساز کلاهبرداری های بزرگ از شهروندانی می شود که اغلب آنها تنها سرمایه زندگی شان را از دست می دهند.

وی صدور بی رویه پروانه مشاور املاک را یکی از ایرادات جدی در این صنف دانست و تصریح کرد: باید قانون نظام صنفی اصلاح شود و اینطور نباشد که هیچ ابزار و محدودیتی برای صدور پروانه نباشد. در حال حاضر بسیاری از افراد جویای کار با اجاره یک مغازه، مشاور املاک راه اندازی می کنند و همین افراد بدون دانش کافی، با بازارگرمی هایی که دارند، روی افزایش قیمت ملک ها اثرگذار هستند و افراد با تجربه را به حاشیه می برند.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
بنگاه املاک

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار