رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 26 شهريور 1399 - 11:44

نوای جنوب: در حالی که صید میگو در آب‌های بوشهر از ۲۸ شهریور ممنوع می‌شود، قیمت این آبزی به هر کیلوگرم ۱۲۵ هزار تومان رسیده است.

نوای جنوب: صید میگو در استان بوشهر از سیزدهم مرداد و لنج‌ها از پانزدهم مرداد آغاز شد و طبق اعلام کمیته صید شیلات استان، از جمعه ۲۸ شهریور ممنوع است تا فصل صید امسال ۴۶ روزه به پایان برسد.

این آبزی گران قیمت، امسال گران‌تر هم شده به طوری که قیمت هر کیلوگرم گونه ببری سبز( در اصطلاح محلی صورتی) که از گونه‌های مهم خلیج فارس و استان بوشهر است، از ۹۰ هزار تومان شروع شد و حالا به ۱۲۵ هزار تومان رسیده است.

به طور معمول وقتی به روزهای پایانی صید نزدیک می‌شویم با توجه به اینکه صید کمتر می‌شود، قیمت میگو بالاتر می‌رود.

میگوی سرتیز یا سفید هم که کوچکتر از ببری سبز است، بین ‌۳۵ تا ۴۵ هزار تومان فروخته می‌شود.

سرپرست معاون صید و بنادر ماهیگیری اداره کل شیلات استان بوشهر به خبرنگار ما گفت: ۷۸۲ فروند شناور شامل ۳۸۸ فروند لنج و ۳۹۴ فروند قایق در صید میگو مشارکت دارند و صیادان از صید امسال راضی بوده‌اند.

رضا جعفر ابراهیمی افزود: تا روز چهل ویکم صید یعنی دوشنبه ۲۴ شهریور، حدود هزار و ۸۶۰ تن میگو در آب‌های استان صید شده که نسبت به مدت مشابه پارسال، که میزان صید هزار و۱۴۲تن بوده حدود ۶۳درصد افزایش داشته است.

او ادامه داد: همچنین میزان صید امسال نسبت به میانگین پنج ساله که هزار و ۵۱۱ تن بوده است حدود ۳۴۹تن یا ۲۳ درصد افزایش نشان می‌دهد.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
میگو

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار