رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 20 شهريور 1399 - 11:40
گلایه متقاضیان از هزینه‎های بالای خانه دار شدن

نوای جنوب:بسیاری از واجدان شرایط مسکن ملی می گویند از تامین آورده اولیه برای شروع ساخت واحدشان ناتوان هستند و از فرصتی که جهت خانه دار شدن افراد فاقد سرپناه پیش بینی شده، حذف می شوند.

نوای جنوب:دن افراد فاقد سرپناه پیش بینی شده، حذف می شوند.

  بسیاری از واجدان شرایط مسکن ملی می گویند از تامین آورده اولیه برای شروع ساخت واحدشان ناتوان هستند و از فرصتی که جهت خانه دار شدن افراد فاقد سرپناه پیش بینی شده، حذف می شوند.

  طرح نام نویسی از متقاضیان مسکن ملی در زمستان پارسال کلید خورد و تا شرایط افراد بررسی و راستی آزمایی شد و زمین های دولت جهت احداث این پروژه ها مشخص گردید، شروع مسکن ملی به سالجاری موکول شد.

حالا وزارت راه و شهرسازی از افراد واجد شرایط که فرم سبز دارند، خواسته تا آخر شهریورماه 40 میلیون تومان به عنوان علی الحساب واریز کرده تا ساخت واحدشان کلید بخورد، وگرنه حذف می شوند.

به عقیده بسیاری از واجدان شرایط مسکن ملی، اغلب آنها مستاجر می باشند که بخش عمده نقدینگی شان در اختیار صاحب خانه هاست و عملا تامین 40 میلیون تومان برای شروع کار برای آنها سخت است و تسهیلاتی هم خاص این آورده پیش بینی نشده است.

40 میلیون پول پیش را بگیریم، کجا زندگی کنم؟

یکی از متقاضیان طرح ملی مسکن به «خلیج فارس» می گوید: اگر هدف خانه دار کردن مردم است باید مشکلات اقتصادی مردم را هم درک کنند. مثلا به ما اعلام شده 40 میلیون در حسابی که معرفی شده باید مسدود کنیم، ولی من مستاجر اگر پول پیش خود را از صاحبخانه بگیریم و برای مسکن ملی واریز کنم، باید کجا زندگی کنم؟

وی ادامه داد: در همین ابتدا باید 40 میلیون تومان واریز کنم و بعد هم هر ماه یک میلیون و 800 هزار تومان قسط بپردازم در حالی که درآمد آن چنانی ندارم و روی همین حساب این طرح بیشتر برای افراد پولدار یا دارای حقوق مناسب جوابگو است.

قیمت ساخت به نرخ روز

 فرد دیگری که واجد شرایط مسکن ملی شده و فرم ج وی نیز سبز است، می گوید: مشکل اصلی مسکن ملی آورده 40 میلیون تومانی نیست، مشکل اصلی قیمت پایانی واحد مسکونی است که در بوشهر 450 میلیون تومان برآورده شده و فقط 100 میلیون تومان تسهیلات بانکی شامل آن می شود، از طرفی علاوه بر 40 میلیون آورده اولیه، باید 310 میلیون تومان دیگر توسط متقاضی تا زمان تحویل پرداخت شود. پرسش اینجاست که عملا افراد محروم جامعه و جوانان بهره ای از این طرح نمی برند.

تا آخر شهریور 40 میلیون واریز نشود، حذف خواهید شد

در همین حال، مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر  گفت: مهلت واریز آورده اولیه متقاضیان واجد شرایط طرح اقدام ملی مسکن در استان بوشهر آخر شهریور ماه به پایان می رسد و متقاضیانی که  تا پایان این ماه اقدامی برای واریز 40 میلیون تومان نکند، از طرح مذکور حذف می شوند.

فرزاد رستمی  اظهار داشت: تاکنون 8 هزار و 67 نفر در استان بوشهر در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کرده که از این تعداد قریب 4 هزار نفر فرم ج سبز دارند و 332 نفر افتتاح حساب کرده اند.

به گفته وی، افرادی که تاکنون نسبت به واریز آورده اولیه در حساب مسدودی اقدام کرده اند، 171 نفر معادل 64 میلیارد ریال واریز وجه بوده است.

رستمی افزود : عملیات اجرایی 394 واحد در شهر جدید عالیشهر آغاز و 144 واحد در خورموج نیز بزودی شروع خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به زمان کم باقیمانده، کلیه متقاضیانی که تاکنون نسبت به تکمیل مدارک خود در سامانه ثبت نام اقدام ملی اقدامی نکرده اند، از طریق سامانه طرح اقدام ملی  به نشانی tem.mrud.ir اقدام کنند.

رستمی در پایان بیان کرد: متقاضیان ثبت نامی شهرهای بوشهر، عالیشهر ، عسلویه و نخل تقی و چاه مبارک در شهر جدید نایبند (سیراف) به شرکت عمران شهر جدید عالیشهر، متقاضیان ثبت نامی شهر برازجان به اداره راه و شهرسازی دشتستان و متقاضیان ثبت نامی سایر شهرها که در طرح اقدام ملی ثبت نام کرده اند به بنیاد مسکن همان شهرستان مراجعه نمایند.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
مسکن

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار