رسته1
    رستمی
    عباسی1
    روح اله
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 03 تير 1399 - 15:43

نوای جنوب: تعدادی از فعالان صنفی سوپرمواد غذایی ضمن حضور در اتاق اصناف مرکز استان بوشهر ضمن انتقاد شدید از وضعیت نابسامان عرضه کالاهای مختلف توسط شرکت های توزیع گفتند: این روزها با کاهش شدید عرضه تعدادی از اقلام ضروری، شرکت های توزیع دارند به سوپرمارکت های بوشهر اجحاف می کنند.

نوای جنوب: به نقل از روابط عمومی اتاق اصناف مرکز استان بوشهر؛ یکی از این فعالان صنفی تاکید کرد: با کاهش شدید عرضه روغن خوراکی، شرکت های توزیع شرط‌ عجیبی برای فروش روغن به سوپرمارکت ها دارند. آنها در فاکتور خود درج کرده اند که فروش روغن به سوپرمارکتها منوط به خرید اقلام کم مصرف دیگر مثل رب گوجه فرنگی، کنسرو تن ماهی، چای و باطری قلمی است.

او گفت: سوپرمارکت ها برای تامین روغن خوراکی مردم، تبدیل به انباری از باطری قلمی، کنسرو ماهی و... شده‌اند.

جوکار دیگر فعال صنفی سوپر مواد غذایی می گوید: در شش ماه اخیر با افزایش پله‌کانی قیمت اقلام مختلف مواجه شده ایم. این موضوع باعث شده سرمایه فعالان صنفی به لحاظ ارزش به شدت کاهش یابد.

وی می‌افزاید: تا 15 روز قبل قیمت ماکارونی برای مصرف کننده 5500 تومان بود اما امروز به 7800 تومان رسیده است. روغن به عنوان یک کالای استراتژیک که مورد نیاز همه روزه خانواده ها است نیز به شرط باطری و تن ماهی می فروشند.

دیگر کاسب بوشهری می گوید: این روزها با کاهش عرضه تعدادی از اقلام مهم غذایی مواجه شده‌ایم. با گرانی گوشت قرمز مردم سویا را جایگزین گوشت کردند اما امروز با کاهش شدید عرضه سویا هم مواجه شده ایم.

جوکار در ادامه صحبت های همکار خود می گوید: بستنی در دو هفته اخیر حدود 50 درصد گران شده. شرکت های توزیع اعلام کرده اند که مواد شوینده هم در آینده بسیار نزدیک حداقل 25 درصد افزایش قیمت خواهند داشت. لبنیات هم در یک ماه اخیر با افزایش قیمت همه روزه مواجه بوده اند. در حال حاضر اگر کسی بتواند با واسطه و رایزنی از کارخانه روغن بخرد باید حدود 12 میلیون تومان بیش از چهارماه قبل هزینه کند.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
روغن

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار