نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 18 فروردين 1399 - 12:31

نوای جنوب:مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: در صورتی که تصمیمی برای بازگشایی مدارس باشد، قطعا در ستاد استانی پیشگیری، مقابله و مبارزه با کرونا کلیه جوانب بررسی و بهترین تصمیم اتخاذ خواهد شد ولی فعلا با توجه به پروتکل پیشنهادی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تهیه و تامین ملزومات و امکانات لازم برای آموزش و پرورش عملا غیر ممکن می‌باشد.

نوای جنوب: بازگشایی مدارس بوشهر در شرایط فعلی غیر ممکن است

  علیمراد کرمی ظهر امروز در نشست کارگروه شبکه اجتماعی دانش آموزی(شاد) با بیان اینکه رسالت اصلی ما آموزش است و در این شرایط خطیر از طریق آموزش مجازی نمی گذاریم فرایند آموزش تعطیل شود اظهار داشت: آرامش و اطمینان خاطر خانواده‌ها و دانش آموزان برای ما اولویت دارد. 

 مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: در صورتی که تصمیمی برای بازگشایی مدارس باشد، قطعا در ستاد استانی پیشگیری، مقابله و مبارزه با کرونا کلیه جوانب بررسی و بهترین تصمیم اتخاذ خواهد شد ولی فعلا با توجه به پروتکل پیشنهادی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تهیه و تامین ملزومات و امکانات لازم برای آموزش و پرورش عملا غیر ممکن می‌باشد و تا زمانی که این موارد تامین نگردیده که بتوانیم اطمینان لازم را برای خود، خانواده های محترم و مسؤولین محلی ایجاد نماییم، عملا بازگشایی مدارس منتفی است.

وی بیان داشت: هر چند پس از تعطیلی، همه مدارس استان با تاکید استاندار و با همکاری شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان ضدعفونی شده اند اما واقعیت آن است که برای ایجاد یک محیط امن بهداشتی مطابق با پروتکل‌های وزارت بهداشت با چالش‌ها و مشکلاتی در زمینه تامین ملزومات بهداشتی روبه رو هستیم هر چند هیچ نوع مدل آموزشی نمی‌تواند جایگزین آموزش حضوری باشد اما با توجه به اینکه تا پیش از تعطیلی مدارس 80 تا 90 درصد دروس به صورت حضوری تدریس شده است، تدریس مجازی برای محتوای باقیمانده پاسخگوی نیاز دانش آموزان است. 

کرمی افزود: در اسفند ماه با راه اندازی شبکه اینترنتی- تلویزیونی شاد به عنوان نخستین استان گام مهمی در آموزش مجازی دانش آموزان برداشتیم و در 10 روز فعالیت شبکه شتاب 168 فیلم آموزشی معادل سه هزار و 360 ساعت محتوای آموزشی تولید شده است که در این مدت 125 هزار نفر به صوت آنلاین و 62 هزار و 600 نفر به صورت آفلاین  برنامه های این شبکه را دنبال کرده‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر بیان داشت: برای رصد کردن نحوه عملیاتی شدن شبکه اجتماعی دانش آموزی در هر شهرستان و منطقه آموزشی یک معین تعیین می‌کنیم تا بتوانیم با شناسایی و رفع مشکلات، شرایط مناسب تری برای فرهنگیان و دانش آموزان فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه برای راه اندازی شبکه شاد سه گام تعریف شده است گفت: گام اول مدیر مدرسه باید از سامانه سناد بین پنج پیام رسان داخلی که شامل روبیکا، سروش، بله، گپ و آی گپ می‌باشد یکی را انتخاب و نصب کند سپس با ورود به سامانه شاد و ثبت کدملی، اطلاعات کلاس ها و معلمان را ثبت کند.

کرمی ادامه داد: در گام نخست تقریباً مدیران همه مدارس دولتی، غیردولتی و استثنایی استان این مرحله را انجام داده اند و از این حیث در کشور رتبه اول را داریم.

وی در تشریح گام دوم اظهار داشت: در گام دوم معلمان باید پیام رسان انتخابی مدیر را نصب و اطلاعات کلاس خود را تایید کنند، در گام سوم دانش آموز پیام رسان را نصب و با ورود به بات و انتخاب گزینه دانش آموز و ثبت اطلاعات درخواستی وارد کلاس می‌شود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر ابراز داشت: با توجه به تصمیم وزارت آموزش و پرورش اجرای گام‌های دوم و سوم موقتا به تعویق افتاده و با دستور مجدد وزارتخانه، آمادگی اجرای سریع گام‌های بعد به منظور تسهیل در فرایند آموزش مجازی دانش آموزان را داریم. 

کرمی ادامه داد: دو هزار و 100 دانش آموز در استان از نعمت دسترسی به اینترنت محروم هستند و برای جبران این موضوع محتوای مکتوب با عنوان درس نامه  آماده و چاپ شده و از طریق راهبران آموزشی در اختیار آنها قرار داده می‌شود.

وی بیان داشت: معلمانی که به دستگاه گوشی هوشمند و یا رایانه شخصی دسترسی ندارند می‌توانند با حضور در مدارس از امکانات مدارس برای تدریس مجازی استفاده کنند.

کرمی گفت: با شبکه شاد می‌توان میزان فعالیت معلم و دانش آموز را رصد کرده و در این خصوص همه معلمان و همکاران در چارچوب وظایف خود موظف به همراهی وهمکاری با برنامه مزبور هستند. همچنین با راه اندازی بانک محتوای آموزشی، معلمان را در انتشار محتوای مجازی کمک می‌کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه در موضوع کرونا پیش از این 17 میلیارد ریال سرانه بهداشتی در بین مدارس استان توزیع شده بود گفت: برای اجرای شبکه شاد و همچنین کمک به کارگاه های تولید ماسک در هنرستان‌ها بیش از یک میلیارد ریال دیگر نیز اختصاص داده‌ایم.

وی افزود: با راه اندازی کارگاه‌های تولید ماسک و دستکش در مدارس و هنرستان‌های استان موفق به تولید بیش از 60 هزار ماسک و دستکش شدیم. 

کرمی ابراز داشت: رفتار جهادی در  راه اندازی کارگاه‌ها توسط معلمان و دانش آموان ثابت می‌کند آموزش و پرورش نه تنها دستگاه مصرفی نیست بلکه در مواقع بحران می‌تواند بخشی از نیاز تولید کشور را جبران کند.

برچسب ها:
اموزش پرورش

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار