نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 12 فروردين 1399 - 09:50

نوای جنوب: مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر گفت: تدابیر کنترل شیوع ویروس کرونا در استان افزایش مصرف اینترنت کاربران را به دنبال داشته است.

نوای جنوب:

افزایش مصرف اینترنت در استاند بوشهر  مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان بوشهر گفت: تدابیر کنترل شیوع ویروس کرونا در استان افزایش مصرف اینترنت کاربران را به دنبال داشته است.

 علی سملیان در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا در استان بوشهر بیان کرد: پیوستن بسیاری از مردم به پویش ماندن در خانه برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا و شکستن زنجیره انتقال آن در جامعه باعث شد تا بسیاری از آن‌ها برای گذران اوقات خود در منزل به شبکه اینترنت پناه ببرند.

او افزود: مردم علاوه بر شبکه‌های اجتماعی از امکانات و برنامه‌های مختلف آن مانند بارگیری فیلم، موسیقی و بازی استفاده می کنند که همین امر باعث افزایش مصرف اینترنت در استان بوشهر شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات بوشهر گفت: مردم با برقراری ارتباطات و تعاملات خود بر بستر شبکه ملی اطلاعات و بهره مندی از فرصت‌های فضای مجازی برای مقابله و کنترل ویروس جهانی کرونا نشان دادند که می‌توان از این فضا برای کاهش ارتباط مستقیم و تعامل چهره به چهره انسان‌ها برای رفع نیاز‌های فردی و خانوادگی استفاده بهینه کرد.

سملیان افزود: امروزه انجام بسیاری از کار‌ها از بستر اینترنت امکانپذیر است و اتفاق‌های یک ماه اخیر نشان داد که زیرساخت‌های ارتباطی و فناوری اطلاعات استان بوشهر در بخش‌های مختلف مانند آموزش مجازی و کسب و کار آمادگی خوبی دارد که در همین راستا اداره کل ارتباطات استان زیرساخت مناسب برای شبکه آموزشی شتاب آموزش و پرورش استان را فراهم کرده است.

او عنوان کرد: با همکاری اداره کل ارتباطات استان بوشهر طرح ثبت نام در سامانه غربالگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی با ارسال پیامک به مردم اطلاع رسانی شد و هدف از اجرای این طرح جلوگیری از تردد مردم به مراکز درمانی، شناسایی افراد مشکوک و ترغیب بیماران برای انجام تست غربالگری کروناست.

مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات بوشهر یادآور شد: در راستای تقویت پویش در خانه بمانیم فروشگاه اینترنتی بوشهر مارکت راه اندازی شده و شرایط برای انجام خرید اینترنتی با رعایت نکات بهداشتی مهیا است.

برچسب ها:
اینترنت

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار