رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 23 بهمن 1398 - 19:20
هشدار رئیس پلیس فتا بوشهر:

نوای جنوب:رئیس پلیس فتا بوشهر از دستگیری فردی که پس از پیدا کردن گوشی تلفن همراه یک خانم بوشهری، با ارسال تصاویر ذخیره شده بر روی آن در شبکه‌ اجتماعی واتساپ، اقدام به تهدید و اخاذی کرده بود ، خبر داد.

نوای جنوب:رئیس پلیس فتا بوشهر از دستگیری فردی که پس از پیدا کردن گوشی تلفن همراه یک خانم بوشهری، با ارسال تصاویر ذخیره شده بر روی آن در شبکه‌ اجتماعی واتساپ، اقدام به تهدید و اخاذی کرده بود ، خبر داد.
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ مهدی قاسمی رئیس پلیس فتا بوشهر در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت خانمی جوان مبنی بر اینکه شخصی از طریق شبکه اجتماعی واتس آپ اقدام به ارسال تصاویر بسیار خصوصی موجود در گوشی تلفن همراه خواهر وی که اخیراً آن را گم کرده بود نموده و تهدید به انتشار گسترده آن در واتس آپ کرده که با توجه به ماهیت سایبری بودن جرم، رسیدگی به موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.
این مقام انتظامی با اشاره به شناسایی و احضار متهم با دستور قضایی به پلیس فتا، بیان داشت : نامبرده در تحقیقات علمی اولیه، هرگونه ارتباط خود را با موضوع انکار می‌کرد ولیکن پس از مواجهه با ادله و مدارک گردآوری شده توسط کارآگاهان سایبری ،لب به اعتراف گشوده و به صراحت توضیح داد که تلفن‌ همراه خواهر شاکیه را در تفریح‌گاهی عمومی خارج از استان پیدا کرده و با انگیزه مالی ،از طریق شبکه اجتماعی واتساپ اقدام به ارسال تصاویر موجود در حافظه گوشی پیداشده برای خواهر شاکی نموده و تهدید کردم که اگر به درخواست مالی من،جواب مثبت داده نشود،این تصاویر را بصورت گسترده در فضای مجازی منتشر می نمایم و فکر می کردم بعلت اینکه تصاویر شاکی را در اختیار دارم،او به پلیس جهت طرح شکایت و پیگیری مراجعه نمی کند.
سرهنگ مهدی قاسمی با اشاره به اینکه گوشی‌های تلفن همراه و سایر تجهیزات دیجیتال و هوشمند همراه،بهیچ عنوان ،وسیله امنی برای  تصویر برداری و نگهداری تصاویر شخصی و حریم خصوصی کاربران و مردم عزیز نمی باشد ، به شهروندان توصیه کرد تا حد امکان از ذخیره کردن این نوع تصاویر در تجهیزات دیجیتال و مخابراتی همراه خودداری کنند.
وی با یادآوری قانون جرایم رایانه‌ای به افراد خاطی هشدار داد: هرگونه مزاحمت ،تهدید ،ارسال و انتشار تصاویر خصوصی افراد در فضای مجازی برای دیگران ،جرم تلقی شده و برابر قانون ، مجازاتی مانند حبس و جزای نقدی یا هردو در انتظار این گونه افراد می‌باشد.
رئیس پلیس فتا بوشهربیان داشت : شهروندان می توانند با اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  بخش ارتباطات مردمی و کانال رسمی پلیس فتا در پیام‌رسان‌های داخلی با آی دی cyberpolice @ با ما در‌ میان بگذارند.











 

 



کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
پلیس فتا بوشهر

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار