نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 04 بهمن 1398 - 19:40
در خطبه های نماز جمعه :

نوای جنوب: امام جمعه برازجان گفت: مردم مجلسی وفادار به نظام و ارزش‌های اسلامی می‌خواهند.

نوای جنوب: حجت الاسلام حسن مصلح در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر برازجان با تسلیت ایام فاطمیه و توصیه به باشکوه برگزار شدن ایام فاطمیه اظهار داشت: احیای فاطمیه در واقع احیای کل معارف است. احیای قرآن، احیای سنت رسول مکرم اسلام و معارف ما است.

https://media.mehrnews.com/d/2019/07/19/3/3183671.jpg

امام جمعه برازجان افزود: اولین شعار در فاطمیه دفاع از ولایت به طور علنی است. فاطمیه به ما می‌آموزد که برای دفع از ولایت باید علنی به میدان آمد.

مصلح خاطرنشان کرد: انتخابات نشان‌دهنده عزت ملی و نشان وفاداری ملت ایران به نظام انقلاب اسلامی ایران است و بنا به فرموده مقام معظم رهبری هر کس که به عزت این ملت می‌اندیشد باید در پای صندوق‌های رأی حاضر شود و با بصیرت و آگاهی لازم تکلیف شرعی و ملی خویش را انجام دهد.

مصلح تصریح کرد: انتخابات به عنوان حق مسلم ملت ایران و همچنین به عنوان وظیفه مردم است لذا هیچ فرد و یا افرادی از کشورهای دیگر حق دخالت در این انتخابات را ندارند.

امام جمعه برازجان افزود: دشمنان ایران اسلامی با ترفندهای مختلف همچون، دروغ بودن انتخابات، تبلیغات مختلف در راستای رأی ندادن مردم و بیهوده جلوه دادن انتخابات سعی در انحلال انتخابات در طول دوره‌های مختلف انتخابات را داشتند ولی این دسیسه و توطئه آنان به لطف پروردگار متعال و با تدبیر مقام معظم رهبری و وفاداری مردم ایران خنثی شد.

انتخابات سبب استحکام‌بخشی کشور می‌شود

مصلح با بیان اینکه انتخابات سبب استحکام‌بخشی کشور می‌شود، خاطرنشان کرد: یکی از ترفندهای دشمنان ایران اسلامی دو قطبی کردن ایران بوده و این موضوع سبب ایجاد دو دستگی در کشور و از بین رفتن اتحاد و انسجام ملت ایران می‌شود.

مصلح تاکید کرد: مسئولان باید آگاه باشند که مردم مجلسی که دولتی و یا ضد دولتی نمی‌خواهند بلکه مجلسی می‌خواهند که مغلوب آمریکا نبوده و وفادار به نظام و ارزش‌های اسلامی باشد.

خطیب جمعه برازجان با بیان اینکه بعد از دو هفته پر التهاب خطبه‌های نماز جمعه رهبر معظم انقلاب یوم‌الله دیگر در ماه‌های پرماجرای اخیر را رقم زد اظهار داشت: بعد از شهادت سپهبد قاسم سلیمانی و تشییع و بدرقه تاریخی و جریان ساز پیکر و سیلی سخت فرزندان ملت در سپاه به آمریکا و همچنین سقوط تلخ هواپیمای اوکراینی و از سویی موج سواری سنگین رسانه‌ای بر این موضوعات از جانب استکبار، خطبه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی، بار دیگر عظمت قدرت نرم ایران را به رخ جهانیان کشید.

خطیب جمعه برازجان افزود: در حادثه تلخ سقوط هواپیمای اوکراینی سوگ و تلخی حادثه از یک طرف و از سوی دیگر موج سواری سهمگین استکبار و در کنار آن برخی تهدیدات بچه‌گانه رئیس جمهور احمق آمریکا، عده‌ای هتاک و فرصت طلب تجزیه‌خواه برای انتقام از نظام به میدان وارد شدند تا با ایجاد احساس ناامنی، دل‌ها را بلرزاند.

مصلح با اشاره به شبهه افکنی دشمنان برای مشغول سازی افکار عمومی گفت: آشوب سازی و کشته سازی از جمله اهداف استکبار در حادثه تلخ سقوط هواپیمای اوکراینی بود تا به زعم خودشان در کشور التهاب ایجاد کنند.

خطیب جمعه برازجان با بیان اینکه موضع‌گیری‌های غیرکارشناسی برخی از خواص هم به التهاب جامعه می‌افزود، گفت: در این شرایط باید راهی برای خروج از التهاب جامعه پیدا می‌شد که اقامه نماز جمعه تهران توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی یک اقدام زیرکانه و هوشمندانه، دشمن شکن در این زمینه بود.

مصلح حضور میلیونی مردم در نماز جمعه تهران و راهپیمایی مردم سراسر کشور بعد از نماز عظمت قدرت نرم ایران را به دنیا نشان داد تصریح کرد: از ۲۴ آبان تا ۲۷ دی مردم ایران اسلامی چندین بار حضور باشکوه در صحنه داشتند؛ بعد از آشوب‌های بنزینی تا جمعه هفته گذشته نقطه اوج آن تشییع سردار قاسم سلیمانی که به تعبیر رهبر انقلاب بزرگ‌ترین بدرقه تاریخ بود که حکایت از تولید قدرت نرم در جمهوری اسلامی ایران دارد که در جهان بی‌نظیر است.

مصلح با بیان اینکه اینکه خطبه‌های نماز جمعه تهران از جهات مختلف حائز اهمیت بود ادامه داد: تکرار راهبردی از آرمان‌ها، اهداف و سیاست‌های نظام اسلامی محور اصلی بیانات رهبر معظم انقلاب بود؛ در حالی که بسیاری از ما فکر می‌کردیم که معظم له فرازهایی توفنده‌تر از تهدید آمریکا به انتقام سخت و افشاگری از جریانات سازشکار بعضی از جریانات داخلی خطبه‌ها را ایراد خواهند کرد اما این بیانات با سخنرانی‌های حسینیه حضرت امام تفاوتی نداشت.

خطیب جمعه برازجان گفت: قالب خطبه‌های نماز جمعه در حضور میلیونی مردم، توجه همه رسانه‌های جهان، دوست‌دارن و دشمنان نظام به پیام و سخنان انقلاب از زبان رهبر فرزانه انقلاب جلب کرد.

مصلح تاکید کرد: خلاصه خطبه‌های نماز جمعه تهران این بود، برخلاف توهم دشمن، جمهوری اسلامی ایران ضعیف نشده است و باورها و رفتارهایمان تغییری نکرده است و صحبت امروز ما تکرار همان آرمان‌ها است.

خطیب جمعه برازجان با بیان اینکه به تعبیر رهبر معظم انقلاب ملت ایران صابر و شکور است گفت: ملت ایران با این عدم تغییر و با این استقامت معادلات جهان را بهم زدیم و موازنه دشمن را برهم زدیم.

خطیب جمعه برازجان مخاطب خطبه‌های نماز جمعه تهران را استکبار دانست و گفت: رهبر معظم انقلاب در بیانات خود خطاب به مردم ایران و منطقه به استواری گام‌ها، مقاومت فعال، ادامه انتقام سخت با اخراج آمریکا از منطقه تاکید کردند.

 

مصلح با بیان شاید به ظاهر جریان جدیدی در این خطبه‌ها تولید نشده است تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب با ظرافت‌های کلامی و بیانی خاص ادبیات مقاومت را بیش از پیش غنی‌سازی کردند، آنچه معظم له درباره سپاه قدس و وظایف مردم و ملت‌های مقاومت در راستای افزایش غرور ملی بود.

مصلح با اشاره به دیگر ویژگی‌های خطبه‌های نمازجمعه تهران در ۲۷ دی ماه گفت: مقام معظم رهبری در خطبه‌هایشان صفحات جدید در جهان اسلام گشودند که اتحاد ملت‌های مقاومت در برابر استکبار و صهیونیسم از یک آرمان بزرگ به یک برنامه منسجم اقدام تبدیل شده و مکتب شهید سلیمانی بالنده‌تر شود.

خطیب جمعه برازجان بالندگی مکتب سلیمانی اتحاد ملت‌های مقاومت را راه‌سازی منطقه از شر آمریکا عنوان کرد و گفت: اکنون دیگر زمان اعمال حمایت از مظلومان عالم نیست بلکه زمان اعلام حمایت از آنها فرا رسیده است چرا که استکبار از هر زمان ضعیف‌تر و مقاومت از هر زمان قوی‌تر شده است.


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار