رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 01 بهمن 1398 - 13:48

نوای جنوب:رییس اداره حوزه استحفاظی باغات قصردشت گفت: برای تملک گروه یک باغات قصردشت بیش از ۴ هزار میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.

نوای جنوب:میرزایی گفت: آیین نامه طرح ساماندهی باغات قصردشت توسط شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در سال ١٣٧٩ مصوب و به استانداری فارس ابلاغ شده است.

او افزود: براساس این طرح، باغات قصردشت به ۵ گروه تقسیم شده که در گروه یک با بیش از یک هزار هکتار به هیچ عنوان اجازه ساخت و ساز داده نمی‌شود و این بخش از باغات حتماً باید تملک شود.

میرزایی ادامه داد: در این زمینه جد‌ای از بخش‌هایی که در گذشته ساخت و ساز شده ٩۶٠هکتار از باغات باقی مانده گروه یک باید تملک شود.

او تصریح کرد: با توجه به این طرح مقرر شده از عواید مجوز‌های صادره در اراضی گروه پنج، باغات و اراضی پهنه‌های گروه یک تملک عمومی شود که تاکنون از عواید صدور مجوز در اراضی گروه پنج که به صورت زمین هستند، ٢۶٧هکتار به طور کامل توسط شهرداری تملک شده و بین ۴۵٠ تا ۵٠٠ هکتار از باغات هم به صورت شریک مشاعی توسط شهرداری تملک شده است.

رییس اداره حوزه استحفاظی باغات قصردشت بیان کرد: با این کار، کاربری باغات در این بخش تثبیت شده و هیچ کس نمی‌تواند از تغییر کاربری سوءاستفاده کند.

میرزایی افزود: علاوه بر تملک باغات گروه یک، حدود ٧٠ هکتار از گروه ۵ باغات برای ایجاد فضای سبز عمومی در سجادیه فرهنگ شهر قرار شد تملک شود که تاکنون ٣٠ هکتار از این باغ‌ها هم تملک شده است.

او ادامه داد: براساس برآورد‌های اولیه برای تملک کامل گروه یک باغات قصردشت تا رسیدن به اهداف نهایی در این بخش به بیش از ۴هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

رییس اداره حوزه استحفاظی باغات قصردشت در خصوص آیین نامه ساماندهی باغات قصردشت ادامه داد : از ٢۶٧هکتار باغی که توسط شهرداری تملک شده ، ١٠٠ هکتار به پارک و فضای عمومی تبدیل شده که از جمله می‌توان به پارک ٣٢هکتاری واقع در انتهای بولوار بهشت، پیاده راه و پارک چمران جنوبی به طول ۵ و دو دهم کیلومتر، شروع عملیات عمرانی پیاده راه شهید رمضانی به طول٣ کیلومتر و تجهیز و راه اندازی چندین باغ بزرگ خانواده در نقاط مختلف محدوده باغات قصردشت اشاره کرد که مورد اقبال و استفاده شهروندان نیز قرار گرفته است.

میرزایی اظهارداشت: در حال حاضر ٨۵ هکتار از باغات واقع در بولوار شهید کسایی و پشت بیمارستان دنا برای ایجاد فضای سبز عمومی در دستور تملک قرار گرفته که حداقل هزینه‌ای بیش از ٣۵٠ میلیارد تومان در پی دارد.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
قصرالدشت

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار