رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 20 آذر 1398 - 16:24

نوای جنوب:مدیر کل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به ورود سامانه بارشی جدید از روز پنج‌شنبه به استان درباره آبگرفتگی معابر عمومی و خسارت‌های  ناشی از ریزش تگرک احتمالی هشدار داد.

نوای جنوب:

هشدار درباره آبگرفتگی معابر عمومی و احتمال ریزش تگرک مدیر کل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به ورود سامانه بارشی جدید از روز پنج‌شنبه به استان درباره آبگرفتگی معابر عمومی و خسارت‌های  ناشی از ریزش تگرک احتمالی هشدار داد.

  فرج‌الله شکوهی‌پور بیان کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد سامانه بارشی که طی دو روز گذشته در استان فعال بود در حال خروج از استان است و پی آن شاهد وزش باد شمال غربی به‌نسبت شدید بر روی خلیج فارس خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه وزش باد تا عصر فردا ادامه دارد افزود: طی این مدت خلیج‌فارس و سواحل استان به‌ویژه سواحل مرکزی و جنوبی مواج و متلاطم خواهد بود.

مدیر کل هواشناسی استان بوشهر گفت: از اواخر روز پنج‌شنبه سامانه بارشی جدیدی وارد استان می‌شود که در پی آن از اوایل روز جمعه تا ظهر روز شنبه بارش باران، گاهی رگبار، همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی و در نقاط مستعد احتمال بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

وی تاکید کرد: طی این مدت نسبت‌به آبگرفتگی معابر در برخی نقاط استان، وزش باد شدید و افزایش تلاطم دریا، احتمال بارش تگرگ و خسارت به محصولات کشاورزی هشدار داده می‌شود.

شکوهی‌پور ادامه داد: با توجه به وزش باد شدید و تلاطم موقتی دریا، از تردد‌های دریایی به‌ویژه تردد شناور‌های کوچک، تفریحی و مسافری اجتناب شود.

وی اضافه کرد: همچنین مردم از صعود به ارتفاعات طی مدت مذکور به سبب احتمال برخورد صاعقه خودداری کنند.

مدیر کل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به وضعیت جوی و دریایی استان طی ۲۴ ساعت آینده گفت: آسمان صاف تا کمی ابری، جهت وزش باد بیشتر شمال غربی با سرعت ۱۴ تا ۳۶ کیلومتر در ساعت و بر روی دریا به‌ویژه سواحل مرکزی و جنوبی ۱۸ تا ۴۴ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

وی افزود: ارتفاع موج دریا در سواحل شمالی ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر، در سواحل مرکزی ۹۰ تا ۱۸۰ سانتیمتر و در سواحل جنوبی تا ۲۱۰ سانتیمتر پیش‌بینی می‌شود.

شکوهی‌پور گفت: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۲:۴۵ دقیقه بامداد، مد اول ساعت ۹، جزر دوم ساعت ۱۳:۲۱ دقیقه و مد دوم دریا ساعت ۱۹:۴۵ دقیقه خواهد بود.کانال خبری نوای جنوب

مرتبط:
برچسب ها:
هشدار هواشناسی

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار