ابفا2
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 20 مهر 1402 - 08:17

نوای جنوب:ولیعهد عربستان می‌خواهد این پروژه تا سال ۲۰۳۰ تکمیل شود، علیرغم هشدار‌هایی مبنی بر اینکه ممکن است ساخت آن ۵۰ سال طول بکشد.

نوای جنوب:

  محمد بن‌سلمان، ولیعهد عربستان سعودی، به دلیل پروژه‌های بلندپروازانه خود در این کشور شناخته شده‌است؛ آخرین پروژه شاخص برای ولیعهد، ساخت کلان شهر آینده‌نگر NEOM است که شامل یک جفت آسمان‌خراش ۱ تریلیون دلاری است.

نام این شهر به معنای «نئو» یونانی به معنای جدید و «M» است که به معنای دو چیز است؛ «مستقبل»، عربی به معنای «آینده» و به گفته وب سایت پروژه، حرف اول نام ولیعهد عربستان سعودی هستند. NEOM پروژه‌ای است که در محدوده جاه طلبی خود به قلمرو‌های علمی تخیلی می‌رسد.

ساخت آسمان خراش

دیدگاه‌های اولیه برای شهر «هوشمند» شامل مواردی مانند اتومبیل‌های پرنده و پیشخدمت‌های روباتیک بوده که به نیاز‌های ساکنان رسیدگی می‌کنند؛ یکی از عناصر این پروژه عظیم، دو آسمان خراش موازی است.

وسعت این پروژه چشمگیر است و مدت‌هاست که توسط ولیعهد حمایت می‌شود، زیرا پادشاهی به دنبال راه‌هایی برای دور شدن از اتکای خود به نفت است؛ اکنون ساخت و ساز The Line که در استان تبوک در شمال غربی عربستان سعودی در حال ساخت است، آغاز شده است.

آسمان‌خراش‌

ولیعهد عربستان می‌خواهد این پروژه تا سال ۲۰۳۰ تکمیل شود، علیرغم هشدار‌هایی مبنی بر اینکه ممکن است ساخت آن ۵۰ سال طول بکشد. شاهزاده محمد بن سلمان اعلام کرده است که NEOM شیوه جدیدی از زندگی را برای آینده به نمایش خواهد گذاشت که با «انرژی‌های تجدیدپذیر ۱۰۰ درصد» کار می‌کند.

ولیعهد در ژوئیه ۲۰۲۲ گفت که این شهر می‌تواند خانه ۹ میلیون نفر باشد:کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
بن سلمان

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار