نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 14 مرداد 1402 - 11:07

نوای جنوب::همیشه به این سادگی نیست که بنشینیم و از چیزهایی که اذیت‌مان می‌کنند صحبت کنیم. ممکن است حتی برای این کار به زمان نیاز داشته باشیم یا ممکن است صرفاً به این فکر کنیم که همه چیز در زندگی مان عالی است. با این حال، بدن‌مان هرگز دروغ نمی‌گوید و اگر صدایش را نشنویم، پیام‌هایی برایمان خواهد داشت. این پیام‌ها اغلب ناخوشایندند اما بدن از آن‌ها به عنوان آخرین راه برای کمک گرفتن از شما استفاده می‌کند.

نوای جنوب::همیشه به این سادگی نیست که بنشینیم و از چیزهایی که اذیت‌مان می‌کنند صحبت کنیم. ممکن است حتی برای این کار به زمان نیاز داشته باشیم یا ممکن است صرفاً به این فکر کنیم که همه چیز در زندگی مان عالی است. با این حال، بدن‌مان هرگز دروغ نمی‌گوید و اگر صدایش را نشنویم، پیام‌هایی برایمان خواهد داشت. این پیام‌ها اغلب ناخوشایندند اما بدن از آن‌ها به عنوان آخرین راه برای کمک گرفتن از شما استفاده می‌کند.- دندان قروچه می کنید

7 علائمی که نشان می‌دهد مضطرب هستید

بزرگ ترین دلیل دندان قروچه اضطراب است. ممکن است طی روز یا در خواب به طور ناخودآگاه دندان قروچه کنید. یکی از نشانه های داشتن این عادت این است که صبح روز بعد در فک خود احساس درد کنید. به علاوه، ممکن است متوجه کوتاه شدن دندان هایتان شوید. استفاده از گارد دندان (محافظ پلاستیکی دندان) یا مراجعه به روانشناس راه حل این مشکل خواهد بود.

۲- دائماً و بیش از حد عرق می کنید

7 علائمی که نشان می‌دهد مضطرب هستید

عرق کردن به دلایل مختلفی رخ می دهد: دمای بالا، ورزش کردن یا زمانی که مغز چیزی را یک تهدید تلقی می کند. با این حال، اگر دائماً عرق می کنید، ممکن است نشانه ی این باشد که در اضطراب شدیدی هستید. بدن ما سعی می کند آب خود را از طریق پوست و سپس کلیه ها تخلیه کند تا در میانه دفاع از خودمان نیاز به دستشویی رفتن پیدا نکنیم. به همین دلیل، با فعال شدن حالت «جنگ یا گریز» در بدن، زیاد عرق می کنید.

۳- بیشتر از معمول ریزش مو دارید

7 علائمی که نشان می‌دهد مضطرب هستید

اگر در حمام یا روی شانه ی سرتان با موهای بیشتری مواجه می شوید، این امر ممکن است یک نشانه ی پنهان اضطراب باشد. ممکن است حتی ناخودآگاه موهایتان را بکنید. پریشانی روانی می تواند فاز رویش در چرخه ی رشد مو را مختل کند. حتی اگر اخیراً تجربه ی ناخوشایندی نداشتید هم به خاطر داشته باشید که ریزش مو معمولاً با تأخیر رخ می دهد. بنابراین ممکن است ۶ تا ۱۲ هفته بعد از یک اتفاق اضطراب آور دچار ریزش مو شوید.

۴- روی پوست تان لکه های قرمز رنگ دارید

7 علائمی که نشان می‌دهد مضطرب هستید

اگر به چیزی حساسیت ندارید اما باز هم پوست تان قرمز می شود، ممکن است درگیر یک پریشانی روانی شده باشید. به علاوه، حتی ممکن است به خاطر اضطراب درون دهان تان هم لکه های قرمز رنگی ظاهر شود. ممکن است به قدری تحت فشار روانی قرار گرفته باشید که بدن تان مواد شیمیایی ای آزاد کرده باشد که پاسخ بدن به دیگر عملکردهای خود را تغییر داده باشد.

۵- دائماً پرش پلک دارید

7 علائمی که نشان می‌دهد مضطرب هستید

اضطراب می تواند سیگنال های غیر معمولی به مغز و عضلات صورت دهد. در نتیجه، پلک ها به شکل غیر قابل کنترلی پرش می کنند. ممکن است متوجه حرکت غیر ارادی پلک پایین خود، یا در موارد نادر، پلک بالای خود شده باشید. در برخی موارد، پرش پلک هفته ها یا حتی ماه ها به طول می انجامد.

۶- دهان تان همیشه خشک است

7 علائمی که نشان می‌دهد مضطرب هستید

اگر دائماً تشنه هستید در حالی که هیچ چیز شوری نخورده اید، به وضعیت روانی خود توجه کنید. اضطراب طولانی مدت غدد تولید بزاق را مختل می کند و باعث خشکی دهان می شود. به علاوه، ممکن است به دلیل خشکی دهان، بلعیدن هم برایتان دشوار شده باشد.

۷- بدن تان سرد است

7 علائمی که نشان می‌دهد مضطرب هستید

فشار روانی می تواند زمینه ساز بروز «پدیده رینود» (Raynaud’s Phenomenon) شود که در آن عروق خونی درون دست ها و پاها برای مدتی کوتاه به شدت منقبض می شوند. این امر باعث سردی و بی حسی قسمتی از بدن، مثلاً بینی می شود و می تواند از چند دقیقه تا چند ساعت به طول انجامد. پدیده رینود بیشتر در زنان و کسانی که در مناطق سردسیر زندگی می کنند، شایع است.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
اضطراب

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار