ابفا2
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 25 اسفند 1401 - 13:43

نوای جنوب:استاندار بوشهر با بیان اینکه منابع احداث آزادراه بوشهر شیراز تامین شده گفت: ۱۴۰۲ سال طلایی برای استان بوشهر است.

نوای جنوب:استاندار بوشهر با بیان اینکه منابع احداث آزادراه بوشهر شیراز تامین شده گفت: ۱۴۰۲ سال طلایی برای استان بوشهر است.

دکتر احمد محمدی زاده در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان بوشهر با بیان اینکه در کشور مشکل منابع اعتباری وجود ندارد اظهار داشت: در حوزه عمرانی، تملک دارایی، مصوبات سفر و لایحه بودجه و در حوزه اقتصادی نیز سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، بند الف تبصره ۱۸، منابع بانک‌ها و.. وجود دارد که منابع مهم و قابل وصولی هستند.

 

استاندار بوشهر خاطر نشان کرد: حوزه ارزش افزوده، مالیات و آلایندگی و همچنین عوارض شهرداری‌ها نیز از دیگر منابع قابل وصول است که اگر ساز و کار درستی داشته باشیم، منتج به نتیجه می‌شود.

 

محمدی‌زاده تصریح کرد: دستگاه‌های حمایتی مثل بهزیستی و کمیته امداد و ستاد اجرایی و بنیاد برکت و بنیاد علوی و خیریه‌ها و ...نیز از دیگر منابع اعتباری هستند.

 

وی خواستار پیگیری شبانه‌روزی مدیران استان برای وصول اعتبارات ملی و وزارتخانه‌ای شد و گفت: باید اعتبارات و بودجه‌های ملی را با پیگیری کارشناسانه، کشف و جذب کنیم.

 

محمدی زاده بر لزوم استفاده از شرکت‌های دانش بنیان و فناور برای افزایش بهره‌وری در امور تاکید کرد و افزود: امسال در پرورش میگو، با استفاده از روش‌های نوین و دانش بنیان، تولید میگو از ۲۸ هزار تن به ۳۹ هزار تن افزایش یافت که اگر این روند تداوم یابد، دسترسی به تولید ۱۰۰ هزار تن میگو نیز محقق می‌شود.

 

استاندار بوشهر از سرمایه‌گذاری ۵۰ هزار میلیارد تومانی برای احداث آزادراه بوشهر شیراز خبر داد و گفت: با تلاش و رایزنی و پیگیری متعدد، مقرر شد که ۳۰ درصد از اعتبارات از طریق وزارت راه و شهرسازی، ۴۰ درصد از طریق پیمانکاران و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، ۲۰ درصد پتروشیمی‌ها و ۱۰ درصد صندوق بازنشستگی نفت، تامین شود و تمام منابع این پروژه تامین شده است.

 

محمدی‌زاده با بیان اینکه باید پیگیری و تلاش کنیم تا منابع جذب شوند ابراز داشت: مدیران باید روزهای پایانی سال برای جذب منابع و اعتبارات ملی اهتمام جدی داشته باشند.

 

 وی با تاکید بر اینکه سال ۱۴۰۲ سال طلایی برای استان بوشهر است افزود: با مصوبات ارزشمند سفر رئیس جمهور و سایر پیگیری‌ها، امیدواریم با تحقق اهداف مورد نظر، شاهد رضایت خاطر مردم شریف استان بوشهر باشیم.

 

محمدی زاده تصریح کرد: سال ۱۴۰۲ قابل مقایسه با سال ۱۴۰۱ نیست و اطمینان دارم تحولی عظیم در بخش‌های مختلف خواهیم داشت.

کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
احمد محمدی زاده

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار