نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 12 آذر 1401 - 14:02

نوای جنوب:فرمانده سپاه فجر فارس گفت: ۳۷۲ روستا در فارس در طرح جهاد آبرسانی قرار گرفته که این طرح، جمعیتی بالغ بر ۳۰۴ هزار نفر را پوشش داده است

نوای جنوب:سردار یدالله بوعلی فرمانده سپاه فجر فارس، امروز در اولین جشن جهادی آبرسانی به 110 روستای فارس، ضمن تبریک هفته بسیج و میلاد حضرت زینب (س)، اظهار داشت: آنچه که در استان فارس انجام شده، محصول و بازده کاری مشترک میان دستگاه‌های مختلف است تا با همکاری، گره‌ای از مشکلات مردم برداشته شود. 

بهره‌برداری از پروژه‌های آبرسانی به ۱۱۰ روستا، ۲۴۰  پروژه عمرانی و غیر عمرانی از قرارگاه احمدبن موسی(ع)، ۴۸۰‌ پروژه مهندسی، بهره‌برداری از بنه ماشین‌آلات مهندسی بسیج سازندگی، از جمله برنامه‌های امروز است که فرمانده سپاه فجر فارس از آن یاد کرد.

به گفته بوعلی، ۳۷۲ روستا در طرح جهاد آبرسانی قرار گرفت که جمعیتی بالغ بر ۳۰۴ هزار نفر را در بر دارد و ۱۹۵ کیلومتر را پوشش داده است.

وی با بیان اینکه در حوزه عمرانی، آبرسانی کشاورزی ، احداث مراکز بهداشتی درمانی، احداث و مرمت منزل محروم، ساخت حمام و احداث کارگاه اشتغال، امروز به بهره‌برداری می‌رسد، اضافه کرد: در حوزه ورزشی، احداث ۹ سالن ورزشی، مجتمع فرهنگی ورزشی امام مهدی(عج) در شیراز،  مجتمع اقامتی تفریحی حضرت احمدبن موسی در مشهد مقدس، ۲۲سوله صالحین و‌ حوزه مقاومت، از جمله این طرح‌ها است.

وی با یادآوری اینکه آسفالت و زیرسازی راه‌های روستاهای اطراف شیراز از جمله پروژه‌های مورد بهره‌برداری امروز است، ادامه داد: براساس تدابیر قرارگاه احمدبن موسی و قرارگاه شهرداری، پروژه‌های عمرانی در ۴۱محله با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان امروز کلنگ زنی خواهد شد.

استاندار فارس نیز در این مراسم به فعالیتهای سپاه فجر در زمینه بهداشت و سلامت، عمرانی و سازندگی اشاره کرد و گفت: طرح جهاد آبرسانی خیلی به دولت در امیدوار کردن مردم در زمینه آبرسانی کمک کرد که البته نیازمند یاری دستگاه‌های همکار در این حوزه برای ادامه این کار در ۴۰۰ روستای دیگر در فاز دوم هستیم.

ایمانیه به آسفالت معابر اشاره و تصریح کرد: با همکاری بنیاد مسکن، حوزه عمرانی استانداری و سپاه و بسیج سازندگی، یک‌مار بزرگی در آن زمینه انجام شد.

استاندار فارس گفت: در راستای اشتغال، فعالیتهای فرهنگی بخصوص با طرح چهارشنبه های طلایی و مبارزه با اعتیاد، و راه‌اندازی اردوگاه شماره ۳ ترک اعتیاد، تیم‌ورزشی شهید سپاسی شیراز، تنظیم و نظارت بر بازار ، حفظ امنیت استان همراه با نیروی انتظامی، از دیگر اقدامات سپاه فجر در استان فارس است.

ایمانیه از سردار سلامی درخواست تامین بودجه برای حمایت از تیم فجر شهید سپاسی، و حمایت مالی از گروه‌های جهادی فعال در استان را داشت.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
فارس

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار