رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 08 خرداد 1400 - 13:47

نوای جنوب:در شرایطی که عصر دبروز وزارت ورزش و جوانان کمک ۵۲ میلیارد تومانی سازمان برنامه و بودجه به فدراسیون را تکذیب کرده بود، فدراسیون ضمن تایید کمک این سازمان، خواهان دریافت مابقی این مبلغ شد.

نوای جنوب:

 عصر دیروز روی کانال تلگرام رسمی وزارت ورزش و جوانان مصاحبه‌ای از معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان منتشر شد و در این خبر علی‌نژاد ضمن تکذیب کمک ۵۲ میلیونی سازمان برنامه و بودجه اینطور در مورد آن به صحبت پرداخته بود: «کل مبلغ تخصیص یافته توسط سازمان برنامه و بودجه به فدراسیون فوتبال از محل سرجمع اعتبارات وزارت ورزش و جوانان بوده و کمک جداگانه‌ای نبوده است و مبلغ آن نیز ۲۰ میلیارد تومان بوده که از این میزان تاکنون ده میلیارد تومان از طرف خزانه داری کل کشور به وزارت ورزش و جوانان پرداخت شده که بلافاصله نیز به حساب فدراسیون فوتبال واریز شد و هر زمان مابقی پرداخت نیز توسط خزانه کل کشور به این وزارت پرداخت گردد به حساب فدراسیون پرداخت خواهیم کرد.»

هنوز ساعاتی از انتشار این خبر سپری نشده که روابط عمومی فدراسیون فوتبال بیانیه‌ای علیه موضع وزارت ورزش که تاکید بر کمک ۲۰ میلیارد تومانی به فدراسیون دارد، منتشر کرده و ضمن تایید کمک ۵۲ میلیارد تومانی سازمان برنامه و بودجه برای آماده سازی تیم ملی در مسیر جام جهانی و دریافت ۱۰ میلیارد تومان از این مبلغ، طی دو سه روز آینده خواهان دریافت مابقی این مبلغ که ۴۲ میلیارد تومان است، شده است. بیانیه‌ای که به وضوح اختلافی ۳۲ میلیاردی را میان مسئولان وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال در کمکی که سازمان برنامه و بودجه برای تیم ملی در مسیر جام جهانی در نظر گرفته، را نشان می‌دهد.

متن بیانیه روابط عمومی فدراسیون فوتبال به شرح زیر است:
به نام خداوند بخشنده مهربان
به آگاهی ملت شریف ایران می رساند.
فدراسیون فوتبال باوجود مشکلات گوناگون برجا مانده از گذشته و چالش‌های پیش‌رو در مسیر آماده‌سازی تیم‌ملی فوتبال ایران جهت حضور در مسابقات مقدماتی جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر نیاز به آرامش، تمرکز و منابع مالی کافی و بموقع دارد. در راستای این مهم و برای آمادگی روحی و روانی بازیکنان و کادر تیم‌ملی، پرواز اختصاصی، هتل باکیفیت و زمین تمرین مناسب علی رغم محدودیت‌ها فراهم شد. در خصوص خبر اختصاص کمک سازمان برنامه و بودجه به فدراسیون علام می‌دارد با رویکرد مثبت و خیرخواهانه دکتر نوبخت، ریاست محترم سازمان برنامه و بودجه کشور و هم‌چنین پیگیری‌های شخصی دکتر سلطانی‌فر، وزیر محترم ورزش و جوانان تا به امروز ۱۰ میلیارد تومان به‌حساب فدراسیون فوتبال ایران واریز شده است و باتوجه به دستور پرداخت مبلغ ۵۲ میلیارد تومان بابت هزینه‌های مربوط به فدراسیون فوتبال جهت کسب آمادگی برای حضور در رقابت‌های مقدماتی جام‌جهانی فوتبال قطر به خزانه‌دار محترم کل کشور، مابقی این مبلغ نیز قرار است باتوجه به نیاز فوری تیم‌ملی و پیرو مذاکره فدراسیون فوتبال و پیگیری‌های مشفقانه رییس محترم سازمان برنامه و بودجه، جناب آقای دکتر نوبخت، ظرف یکی دو روز آینده واریز شود.

با عنایت به‌مراتب فوق، یادآور می‌شود تیم‌ملی فوتبال ایران در این شرایط سخت نیاز به کمک و همراهی موثر و مشفقانه دارد و ما نیز با توکل بر خدا و دوشادوش یک‌دیگر برای صعود تیم‌ملی به جام‌جهانی از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.
با آرزوی پیروزی و سرافرازی ملت شریف ایران و تیم ملی فوتبال ایران
***
در پایان باید به این نکته اشاره داشت که علی نژاد در بخش پایانی صحبت هایش تاکید کرده بود، فدراسیون فوتبال بدهی‌ای به وزارت ورزش ندارد که وزات بخواهد پولی را بابت همین موضوع برداشت کند. با این وصف حالا باید منتظر واکنش سازمان برنامه و بودجه ماند که به عنوان یکی از اضلاع این معادله مبهم، می‌تواند با انتشار بیانیه‌ای از میزان دقیق کمک درنظر گرفته شده برای تیم ملی در مسیر جام جهانی بگوید.کانال خبری نوای جنوب


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار