رستمی
    ابفا2
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 11 دي 1401 - 06:32

نوای جنوب:عینک ساخت کمپانی «آرگس»، تصاویری که کابران کم بینا یا دارای ضعف دید، قادر به دیدن آنها نیستند را در دایره‌ای در کنار تصویر اصلی، برایشان نمایش می‌دهد.

نوای جنوب:یکی از دلایل اصلی نابینایی، ضعیف شدن بخشی از شبکیه به نام ماکولا است، ضعف و زوال بینایی بیشتر وابسته به سن است. در این پدیده، مرکز بینایی افراد مسن تار شده یا حتی به طور کامل از بین می‌رود. از همین رو کمپانی «آرگس» عینکی طراحی کرده تا بتوان از طریق آن تصاویر دیده نشده بدون چشم مسلح را دید.

این عینک که به طور رسمی ماه آینده در نمایشگاه «سی ای اس» معرفی می شود، توسط استارتاپ کره‌ای «سلیکو» با سرمایه گذاری سامسونگ ساخته می شود.

عینکی که تصاویر دیده نشده را نمایش می‌دهد

در پل بین دوشیشه این عینک، یک دوربین کوچک 4K تعبیه شده است که هر چیزی را که در مقابل چشم کاربر قرار دارد تصویر می کند. تصویر به صورت ویدیویی زنده از دوربین روی یک صفحه دایره‌ای در یک طرف میدان دید کاربر، جایی که وی در واقع می تواند آن را ببیند، نمایش داده می‌شود.

عینکی که تصاویر دیده نشده را نمایش می‌دهد

با استفاده از یک برنامه که در تلفنی هوشمند جفت شده، کاربران می توانند در ابتدا منطقه دقیق میدان دید خود را که تحت تاثیر قرار گرفته است مشخص کنند، به علاوه می توانند تعیین کند که فیلم دوربین از همان منطقه‌ای از چشم که قادر به دیدن نبست، نمایش داده شود. علاوه بر این، با استفاده از دستورات صوتی، آنها می توانند این ویدیو را بزرگ‌نمایی یا کوچک‌نمایی کنند.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
عینک

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار