رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 27 ارديبهشت 1401 - 19:53
شب گذشته

نوای جنوب: شهردار برازجان بیان داشت: در ۵ ماهی که در شهرداری حضور دارم ظرف ۲ ماه از حضورم با اصحاب رسانه نشست برگزار کردم؛ الآن هم با گذشت ۲ ماه از سال با اصحاب رسانه نشست برگزار کردم. فکر نمی کنم تا به امروز مدیری با این سرعت با اصحاب رسانه نشست برگزار کرده باشد. این نشان از حساسیت و اهمیتی است که بنده برای جایگاه اصحاب رسانه در امورات شهری قائل هستم.

نوای جنوب: شهردار برازجان بیان داشت: در ۵ ماهی که در شهرداری حضور دارم ظرف ۲ ماه از حضورم با اصحاب رسانه نشست برگزار کردم؛ الآن هم با گذشت ۲ ماه از سال با اصحاب رسانه نشست برگزار کردم. فکر نمی کنم تا به امروز مدیری با این سرعت با اصحاب رسانه نشست برگزار کرده باشد. این نشان از حساسیت و اهمیتی است که بنده برای جایگاه اصحاب رسانه در امورات شهری قائل هستم.شهردار برازجان بیان داشت: در ۵ ماهی که در شهرداری حضور دارم ظرف ۲ ماه از حضورم با اصحاب رسانه نشست برگزار کردم؛ الآن هم با گذشت ۲ ماه از سال با اصحاب رسانه نشست برگزار کردم. فکر نمی کنم تا به امروز مدیری با این سرعت با اصحاب رسانه نشست برگزار کرده باشد. این نشان از حساسیت و اهمیتی است که بنده برای جایگاه اصحاب رسانه در امورات شهری قائل هستم.

  مرتضی قدوسی عملکرد شهرداری را مجموعه ای از فعالیت های فرهنگی، اجتماعی،عمرانی، زیباسازی، خدماتی و فضای سبز دانست و افزود: زمانی که ما فعالیتمان را شروع کردیم دو سال از بیماری کرونا گذشته بود و رکود قابل توجهی در همه ی عرصه ها به وجود آمده بود؛ ما در این مقطع مدیریت شهری را تحویل گرفتیم.وی ادامه داد: یک سال و نیم در فضاهای سبز ما هیچ گونه فعالیتی انجام نشده بود، درخت ها بی رویه رشد کرده بودند و فضاهای سبز تقریبا به دلیل کمبود آب خشک شده بود، بعضی از فضاهای سبز که اصلا اجرا نشده بود و آن هایی که لبه گذاری شده بود خاک ریزی نشده بود.

وی با بیان اینکه همه ی این موارد به این دلیل بود که بعد از فقدان مرحوم مهندس علی پورجم، این سازمان مهم و اساسی شهرداری بدون مسوولیت رها شده بود اظهار داشت: الآن ده حلقه ی چاه به فضای آبیاری فضای سبز برگشته و ما برای ده سال آینده مشکل آب فضای سبز را مرتفع کردیم.

شهردار برازجان در بحث خدمات شهری بیان داشت: ما در بدو ورودمان شهر را به ۲۴ منطقه تبدیل کردیم. با ابتکاری که انجام دادیم برخی از همکارانمان در واحد خدمات شهری، غیر از آنچه که برعهده داشتند، خیابان ها و مناطقی را که فاقد نیروی کار بوده به آن ها محول کردیم و در ازای آن برای آن ها امتیازات حقوقی دیگری در نظر گرفتیم.

قدوسی با اشاره به کمبود ناوگان خودرویی در خدمات شهری بیان کرد: سه خودرو خریداری کردیم و بلافاصله آن ها را به دستگاه سازنده ی می نی پک منتقل و دستگاه پرس را روی آن نصب کردیم؛ و بعد به چرخه ی ناوگان خودرویی خدمات شهری انتقال دادیم.وی در رابطه با فعالیت های عمرانی و زیباسازی اظهار داشت: یکی از حساسیت هایی بوده که خودم در زمانی که شورای شهر بودم داشتم و الآن هم دارم دنبال می کنم. برنامه های متنوعی را هم در سال گذشته و هم امسال برنامه ریزی کردیم و الآن هم وارد مذاکره و انعقاد قرارداد شدیم با مهندسین، معماران و هنرمندانی که می توانند بخش عمده ای از المان های زیباسازی را برای ما طراحی کرده و بسازند. الآن تقریبا برای ۳ یا ۴ میدان برنامه ریزی و مذاکره کردیم؛ طراحی ها تقریبا آماده شده و قرارداد را هم هفته ی آینده منعقد می کنیم.

شهردار برازجان با بیان اینکه هر فعالیتی نیاز به پروسه ی زمانی مشخص دارد اظهار داشت: ما امروز اراده کنیم این سازه در شهر ایجاد شود، نمی توانیم فردا آن را ایجاد کنیم. حداقل یک و نیم تا دو ماه زمان نیاز داریم. منتهی برنامه ریزی ما مدون است و براساس همان چیزی که برنامه ریزی کردیم حرکت می کنیم. 

وی با تاکید بر اینکه خدمات شهر و سازمان پسماند مدیریت مستقل دارند ولی هر دو یک کار را انجام می دهند، گفت: ما در یک ابتکار این دو را در ذیل سازمان پسماند ادغام کردیم. الحمدلله از زمانی که این ابتکار را به خرج دادیم، خدمات شهری در سطح برازجان یک وضعیت به سامان پیدا کرده است.

وی ادامه داد: دفن زباله وضعیت خوبی را پیدا کرده در حال حاضر ۲۴ساعته لودر مشغول دفن زباله است و یک مدیر با توانایی بالا و متمرکز آنجا نظارت می کند و ما دیگر از این بابت دغدغه ای نداریم. درست است که یک سری کمی و کاستی ها وجود دارد اما آن تعدد مدیریت ها و پراکنده کار کردن ها الآن متمرکز شده و این به تمرکز مدیریت شهری در بحث اشراف به نقاط مختلف شهر کمک می کند.قدوسی تصریح کرد: ما اقدامات زیباسازی خود را از شهرهای بزرگ الگو برداری کردیم. اقدام اخیر در رنگ آمیزی تنه درختان را از شهرهایی چون اصفهان، شیراز، بوشهر و تهران الگو برداری کردیم. البته این ها رنگ نیست بلکه یک نوع محافظ تنه درخت به رنگ سفید هست. 

وی در رابطه با آسفالت کوچه ها اظهار داشت: آسفالت کوچه ها به صورت روتین انجام می شود. اگر حجم بالای آسفالت از سایر شهرها بالاتر نباشد، کمتر نیست. این یکی از دغدغه ها و مطالبات عمومی مردم هست. پنج اکیپ آسفالت در پنج نقطه شهر مشغول کار است، یک اکیپ هم صرفا برای خاک برداری و زیرسازی کوچه ها اضافه کردیم. 

شهردار برازجان بیان کرد: یکی از رویکرد های اساسی و مهمی که در شهرداری دنبال کردم، مبارزه با فساد بود. تقریبا همه ی اقدامات ما با این محور اصلی اتفاق افتاده است و محکم و قاطعانه هم روی این موضوع پافشاری می کنم؛ اصلا هم از هیچ چیزی ابایی ندارم و با هیچ تهدید و تخریبی هم میدان را خالی نمی کنم. 

مرتضی قدوسی افزود: ما روی واحدهایی که پر هزینه بودند، تمرکز کردیم؛ مثل واحد موتوری. در بحث خرید قطعات خودرو یکی از بیشترین هزینه ها را ما صرف می کردیم. ظرف ۵ ماه گذشته که من در شهرداری هستم، آمار نشان می دهد که ماهی بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان ما خرید قطعات داشتیم. یک سری تحولات اداری اجرا کردیم و آخرین آماری که به من دادند در یک ماه گذشته، ۷۰ میلیون تومان برای قطعات خودرو هزینه کردیم. قطعا این عملکرد ما یک سری مخالفت هایی را ایجاد خواهد کرد ولی مسیرمان که مبارزه با فساد و اصلاح ساختار اداری هست را با قدرت ادامه می دهیم. 

وی با بیان اینکه ۶ تا ۷ خودرو در شهرداری بلا استفاده مانده بودند، عنوان کرد: ظرف یک هفته همه ی آن ها به چرخه ی ناوگان خودرویی شهرداری برگشت. این ها همه سرمایه و دارایی ملت هست. البته این صرفه جویی ها و حفاظت از اموال بیت المال را کسی نمی بیند. وی بیان کرد: چیزی حدود ۷۰ تا ۸۰ پرونده ی ارتقای شغلی همکارانمان، که به حق باید انجام می شد، سال های سال منتظر یک امضا بود، که ما در دو، سه ماه گذشته انجام دادیم. این ها موجب افزایش انگیزه پرسنل در شهرداری می شود و قطعا راندمان کارشان هم افزایش پیدا خواهد کرد. 

شهردار برازجان از بخشنامه ای مبنی بر آسیب های درخت کنوکارپوس به زیر ساخت های شهری گفت و ادامه داد: گفتند باید از چرخه ی پوشش گیاهی شهر حذف شود. از انجمن های محیط زیستی (انجمن زیست بوم، زمین پاک، فرهنگ سازان محیط زیست) دعوت کرده و با آنها مذاکره کردیم و گفتیم شما جست و جو کنید و درختی را که با اقلیم ما سازگار است، پیدا کرده و به ما معرفی کنید؛ تا ما همان گونه ی گیاهی را در فضای سبز به کار ببریم.

قدوسی ادامه داد: به جز انجمن زمین پاک که یک بار تماس گرفت و گفت من دارم پیگیری و بعد هم خبری از آن ها نشد، دیگران هیچ تماسی با ما نگرفتند. کارشناسان فضای سبز خودمان تحقیق کردند و چهار گونه ی گیاهی را تشخیص دادند که با اقلیم ما سازگار است؛ درخت جمبو، لوز، توت و انجیر. به این نتیجه رسیدیم انجیر در شهر ما بهتر جواب می دهد.

وی افزود: طرف بدون اینکه تخصصی در این رشته داشته باشد، انتقاد می کند ولی حاضر نیست در اینترنت جست و جو کند که خاصیت  این درخت چیست. کسی نیست از این دوستان سوال بگیرد چرا نیامدید به ما مشاوره دهید که ما چه کار کنیم برای همان درختی که مدنظر شماست. 

شهردار برازجان در رابطه با بیلبوردهای شهدا در ورودی شهر اظهار داشت: یکی از اهداف ما از اجرای این طرح، سامان دهی ورودی برازجان بود. از دالکی تا برازجان که حرکت می کنید، ۲۵ تابلو البته ۲۰ تا را نصب کرده و ۵ تای آن در حال اجراست، با جمله های متفاوت که اسم برازجان را مرتبا تداعی می کند، مشاهده می کنید. برای مسافری که می آید به راحتی مشخص است که شهری در این نزدیکی قرار دارد، و اگر نظمی در سامان دهی باشد ترغیب می شود که از شهر هم بازدیدی کند.

قدوسی با بیان اینکه هزینه این پروژه در سال ۱۴۰۰، یک و نیم میلیارد تومان برآورد شده بود ولی با فهرست بهایی که در سال ۱۴۰۱ اعلام کردند، اعتبار این پروژه افزایش یافته است و با ۳ میلیارد انجام می شود گفت: شرکت سازنده تابلوها را نصب کردند اما مصادف شد با تعطیلات عید فطر و کار را نیمه تمام گذاشتند و به اصفهان برگشتند. تندبادی وزیدن گرفت و غیر از این تابلوها، خیلی از تاسیسات شهری دیگر هم خسارت دید. شرکت سازنده هفته ی پیش اینجا مستقر شد و کارش را تکمیل کرد و همچنین گفت ما ضمانت ده سال کردیم و این دو تابلو را هم خودمان مجددا می سازیم و بر همان ضمانت ده سال متعهد هستیم. 


کانال خبری نوای جنوب


نظرات کاربران
آقای شهرداد لطفا فکری هم برای محله آبرسانی کنید.تشکر
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار