رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 19 دي 1400 - 11:57

نوای جنوب:نشست فرصت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر باهدف نقش دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی در اجرای تورهای استان فارس و بررسی ظرفیت‌های تولید و صادرات صنایع‌دستی استان فارس برگزار شد.

نوای جنوب:سید علی‌نقی طبیب لقمانی، معاون هماهنگی امور زائرین و گردشگری استانداری فارس اظهار کرد: باید با افزایش ظرفیت خط هوایی بین شیراز و جابه‌جایی خطوط هوایی در طی مدت جام جهانی زمینه بیشتر ورود گردشگران را فراهم آوریم.

وی ادامه داد: باید نمایشگاه صنایع‌دستی فارس که در زمان انجام بازی‌های جام جهانی در قطر دایر می‌شود رویکردی صادراتی داشته باشد.
طبیب لقمانی بیان کرد: باید با استفاده از ظرفیت ایرانی‌ها مقیم و ارتباط با شرکت‌های تبلیغاتی جام جهانی و فضای مجازی نهایت استفاده را در معرفی ظرفیت‌های گردشگری و صنایع‌دستی داشته باشیم.
هادی شه‌دوست شیرازی مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس نیز اظهار کرد: ظرفیت جام جهانی قطر برای استان فارس به‌واسطه ارتباط و قرابت نزدیک هم استانی‌های فارسی در کشورهای حوزه خلیج‌فارس و به‌ویژه قطر فرصت مغتنمی در گردشگری است که باید با برنامه‌ریزی بخش‌های خصوصی و دولتی نهایت بهره را ببریم.
وی ادامه داد: ما دوران بسیار سختی را در گردشگری پشت سر گذاشته‌ایم و این حوزه آسیب‌های جدی دیده است و شاید این فرصت کوتاه مرهمی خواهد بود.
شه دوست شیرازی بابیان اینکه فرصت جام جهانی قطر ظرفیت و فرصتی بی‌نظیر است، گفت: باید با برنامه‌ریزی برای فرصت‌های بین بازی‌های جام جهانی آژانس‌های ما برای ورود این گردشگران اقدام کنند.
شه‌دوست شیرازی افزود: هم در بخش حاکمیتی و هم در بخش مردمی روابط خوبی با کشور قطر داریم و استفاده از ظرفیت استان فارسی‌های مقیم این کشور فرصت بی‌بدیلی را فراهم کرده است.
مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان فارس بیان کرد: در حوزه صنایع‌دستی با دایر کردن نمایشگاه و عرضه توسط اتحادیه صنایع‌دستی فارس که تجارب خوبی در این زمینه دارد و با نگاه متفاوت و استفاده از ظرفیت‌های دو شهر جهانی صنایع‌دستی شیراز و منبت آباده و شهر ملی فیروزآباد از این فرصت طلایی استفاده کرد.


کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
فارس

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار