رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 19 دي 1400 - 11:56

نوای جنوب:روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز شنبه، هجدهم دی ۱۴۰۰، اعلام کرد.

نوای جنوب:روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت کروناویروس در استان فارس را از ابتدای شیوع تا امروز شنبه، هجدهم دی ۱۴۰۰، اعلام کرد. در این اطلاعیه آمده است: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۸۵۳ هزار و ۵۳۹ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه های استان تهیه شده که با بررسی نمونه های انجام شده، ۵۱۳ هزار و ۵۱۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۵۷۳ هزار و ۷۹۱ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۴۴۹ هزار و ۴۰۲ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۲۷۹ هزار و ۷۴۸ مورد تست سریع انجام شده و ۶۴ هزار و ۱۱۱ بیمار مثبت شناسایی شده است.
با بستری ۷۵ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۴۶۴ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۸۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.
متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۶ هم استانی دیگر در اثر این بیماری جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون به هفت هزار و ۴۲۸ نفر رسید.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۵۰۴ هزار و ۵۶۰ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به ۶ میلیون و ۷۶۸ هزار و ۸۰۰ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۲۴۷ هزار و ۳۳۳ دُز نوبت اول، دو میلیون و ۹۴۴ هزار و ۶۱۵ دُز نوبت دوم و ۵۷۶ هزار و ۸۵۲ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.


کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
کرونا فارس

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار