رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 19 آذر 1400 - 08:37

نوای جنوب:مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون گفت: در بازرسی ازفروشگاه های فروش سم کشاورزی در این شهرستان 9 فروشگاه با تشکیل پرونده به تعزیرات معرفی و 6 فروشگاه پلمپ شد.

نوای جنوب:مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون گفت: در بازرسی ازفروشگاه های فروش سم کشاورزی در این شهرستان 9 فروشگاه با تشکیل پرونده به تعزیرات معرفی و 6 فروشگاه پلمپ شد.حمید رشیدی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون با تاکید بر اینکه سیاست این مدیریت، صیانت از حقوق مصرفکنندگان و حمایت از تولید کنندگان بخش کشاورزی است، افزود: فروشگاه های مذکور به علت عدم حضور مسئول فنی در فروشگاه، نداشتن پروانه تاسیس و عدم تمديد مجوز پلمپ شدند.


وی تصریح کرد: هدف از بازرسی و پایش فروشگاه ¬های عرضه سموم کشاورزی در شهرستان کازرون، جلوگیری از عرضه و فروش سموم تقلبی، قاچاق و تاریخ مصرف گذشته، مدیریت صحیح مصرف سموم، کودهای شیمیایی و کاهش آلودگی زیست محیطی است.

رشیدی با بیان اینکه 56 فروشگاه عرضه سموم نباتی بخش تعاونی و خصوصی در شهرستان کازرون وجود دارد، گفت: برای سازماندهی این فروشگاه ها در سطح شهرستان، طرح نظارت به طور ویژه با همکاری اعضاء کمیته فرعی ساماندهی سموم متشکل از، اداره اماکن، اداره تعزیرات، اداره صمت، نظام مهندسی کشاورزی و کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کازرون با هدف نظارت و کنترل تخلفات احتمالی در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه داشتن کارشناس فنی در فروشگاه های کشاورزی که سموم کشاورزی عرضه می کنند طبق قانون الزامی است و باید کارشناس فنی در هنگام فروش در فروشگاه حضور داشته باشد از کشاورزان  خواست تا سموم مورد نیاز خود را از فروشگاه‌های مجاز عرضه کننده کود و سم تهیه کنند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کازرون بیان کرد: افرادی که تمایل به راه‌اندازی فروشگاه سموم کشاورزی دارند، باید نسبت به اخذ پروانه بهره‌برداری از سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و پروانه کسب و کار از اداره صمت اقدام کنند.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
کازرون

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار