رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 28 مرداد 1400 - 12:27

نوای جنوب:مدیر روابط عمومی انتقال خون فارس از کمبود ۲ گروه خونی در این استان خبر داد و گفت: در حال حاضر در همه گروه‌ها کمبود ذخائر داریم اما در حال حاضر به گروه خونی +A و -O نیاز مبرم داریم.

نوای جنوب:مدیر روابط عمومی انتقال خون فارس از کمبود ۲ گروه خونی در این استان خبر داد و گفت: در حال حاضر در همه گروه‌ها کمبود ذخائر داریم اما در حال حاضر به گروه خونی +A و -O نیاز مبرم داریم. معین رستگار شامگاه چهارشنبه ۲۷ مرداد در جمع خبرنگاران افزود: طرح نذر خون از روز تاسوعای حسینی همزمان با سراسر کشور در فارس هم آغاز شده است و تا پایان ماه صفر ادامه دارد.

رستگار از همه مردم نوع دوست به ویژه جونان استان درخواست کرد تا به دلیل کاهش میزان اهدای خون در استان به طرح بزرگ نذر خون بپیوندند.

او افزود: پایگاه مرکزی شیراز در قصردشت و همچنین پایگاه دکتر حق شناس در فلکه نمازی همه روزه از ساعت ٨ صبح تا ۱۹ و ۳۰ دقیقه شب یکسره آماده خون گیری از عزاداران حسینی است.

رستگار گفت: با توجه به اینکه هر شخص اهدا کننده پس از اهدای خون تا ۳ ماه نمی‌تواند خون اهدا کند ، لذا با توجه با حجم زیاد زائران حسینی برای اهدای خون و تاریخ انقضای یک ماهه خون‌های اهدایی، تقاضا می‌شود اهدا کنندگان مستمر، پس از عاشورا و در پویش نذر خون تاسوعا تا اربعین حسینی به سازمان مراجعه داشته باشند.

مدیر روابط عمومی سازمان انتقال خون فارس با بیان اینکه این اداره کل از همان ابتدای شیوع کرونا تاکنون جزو ارگان‌های تراز اول در رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی بوده است، گفت: محیط این اداره کل هیچ خطری از نظر ابتلا به کرونا برای افراد ندارد، از طرفی بیماران بهبود یافته از کرونا، با گذشت ۲۸ روز از تاریخ بهبودی، امکان اهدای خون را خواهند داشت.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
فارس

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار