رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 30 تير 1400 - 09:40

نوای جنوب:رئیس اورژانس استان فارس از آتش‌سوزی در بیمارستان ممسنی و انتقال بیماران به شهرستان کازرون خبر داد.

نوای جنوب:محمد جواد مرادیان رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان فارس در گفت‌و‌گو با تسنیم در شیراز، ضمن تائید خبر آتش سوزی در بیمارستان ممسنی، اظهار داشت: هنوز علت قطعی این حادثه مشخص نیست اما در بررسی‌های اولیه مشخص شده اتصالی برق و ایجاد جرقه برق باعث ایجاد آتش‌سوزی در این مرکز درمانی شده است.

مرادیان همچنین در ادامه تاکید کرد: با ورود نیروهای امداد و نجات به محل حادثه سریعا بیماران و کارکنان بیمارستان از محل خارج شده‌اند اما 3 بیمار بدحال توسط آمبولانس اورژانس به بیمارستان کازرون منتقل شدند.

مرادیان با اشاره به اینکه به محض اینکه شدت دود کمتر و وضعیت در بیمارستان پایدار شد، بیان کرد: تیم‌های ارزیاب دانشگاه علوم پزشکی شیراز برای علت حادثه به محل اعزام شدند.

رئیس اورژانس فارس تصریح کرد: بیمارستان‌های ممسنی، کازرون و کوهچنار به حالت آماده باش درآمدند.

آماده‌باش بیمارستان‌های 3 شهرستان برای پذیرش بیماران بیمارستان ممسنی

در همین حال، اورانگ ایلامی، معاون درمان دانشگاه گفت: در ساعت 18 امروز به دلیل شرایط جوی نامناسب، اتصالات برق بخش ام آر آی بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) ممسنی دچار آتش‌سوزی شد.

وی افزود: از ابتدای حادثه، ضمن تشکیل جلسه تیم مدیریت بحران بیمارستان، EOC دانشگاه نیز فعال شد و همه حوزه های دانشگاه در حال آماده‌باش قرار گرفتند.

وی ادامه داد: پس از حادثه آتش‌سوزی و جمع شدن دود ناشی از آن، با اقدام به موقع بیماران به محل امن بیمارستان انتقال داده شدند و آتش با تلاش نیروهای بیمارستان، نیروهای تاسیساتی و خدماتی و در نهایت با همکاری آتش نشانی مهار شد.

معاون درمان دانشگاه اظهار کرد: این حادثه هیچ گونه آسیب جانی به همراه نداشت و خسارت احتمالی به دستگاه ام آر آی بیمارستان در حال بررسی است.

ایلامی از آماده‌باش اورژانس فارس برای امدادرسانی احتمالی خبر داد و گفت: همچنین بیمارستان‌های کازرون، شیراز و کوهچنار به حالت آماده‌باش درآمدند و با اعزام 6 دستگاه آمبولانس، بیماران بدحال بخش مراقبت‌های ویژه به بیمارستان.های شیراز و کازرون منتقل شدند.

وی ادامه داد: همچنین اتوبوس آمبولانس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز به بیمارستان ممسنی اعزام تا در صورت نیاز بیماران بیشتری را منتقل کند.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
کازرون

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار