درمان
    رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 30 دي 1399 - 18:32

نوای جنوب:وی از لیانیک به عنوان یک ساز الکترونیک با پردازنده دیجیتال نام می برد که در اولین ورژن این ابزار موسیقیایی، سعی شده تا صدای نت ها نزدیک به نوای اصلی ساز نی انبان باشد.

نوای جنوب:برای نخستین بار از نی انبان الکترونیک ایرانی به نام «لیانیک» که به همت محسن شریفیان، نوازنده شاخص نی انبان ایرانی طراحی و ساخته شده، در کافه حاج رییس بوشهر رونمایی خواهد شد.

محسن شریفیان دستاورد خود در حوزه موسیقی را چنین توصیف می کند: «یکی از اصلی ترین مشکلات در فرآیند یادگیری و تمرین یک آلت موسیقیایی، عدم کنترل و بلند بودن صدای سازها است که گاهی موجب ایجاد مزاحمت برای اطرافیان می شود و همین موضوع، زمان و مکان را برای نوازنده محدود می کند. این چالش در ساز نی انبان به سبب نوای بلند آن، بسیار پررنگ است تا جایی که در آپارتمان ها و‌ محیط های کوچک، عملا تمرین نواختن نی انبان، محال می شود. از این رو با همکاری دوست خوبم مهندس محمد بِهی فرد، یک نی‌انبان الکترونیک ایرانی طراحی کردیم که در هر زمان و مکانی، مجال تمرین نوازندگی را به هنرجو می دهد. این ساز ضمن اینکه وسیله مناسبی برای تمرین انگشتان است، نیاز به کوک کردن ندارد.»

وی همچنین درخصوص فرآیند طراحی و اجرای این پروژه می گوید: «با توجه به شرایط تحریم و عدم دسترسی به محصولات خارجی، بر آن شدیم تا یک نی‌انبان الکترونیک ایرانی در بوشهر طراحی کنیم. لیانیک، نسخه ای بومی از سازی مشابه است که در اروپا برای هنرجویان و اهالی موسیقی، امکان تمرین را فراهم می آورد.»

وی از لیانیک به عنوان یک ساز الکترونیک با پردازنده دیجیتال نام می برد که در اولین ورژن این ابزار موسیقیایی، سعی شده تا صدای نت ها نزدیک به نوای اصلی ساز نی انبان باشد.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
نی انبان

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار