درمان
    رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 16 دي 1399 - 13:25

نوای جنوب:شهردار شیراز گفت: راه‌اندازی مرکز کارآفرینی صنایع دستی و هنرهای سنتی شیراز و بازار بزرگ صنایع دستی با معماری دوره زندیه در قلب بافت تاریخی شیراز در دستور کار قرار گرفته است که در آینده‌ای نزدیک محقق خواهد شد.

نوای جنوب:حیدر اسکندرپور در مراسم اعطای گواهینامه‌ ۲۷ شهر و روستای ملی صنایع‌دستی گفت: صنایع دستی با ایجاد پیوند میان اندیشه، روح و هنر آدمیان، دل را صیقل داده و اندیشه را به مسیر کمال رهنمون می‌کند. 

وی افزود: همه می‌دانند شیراز با نام یک هنر شناخته نمی‌شود و همین امر موجب شده که شورای جهانی صنایع دستی در اقدامی شایسته شیراز را شهری جهانی در این عرصه معرفی کند، شهری که با ۸۰ رشته هنری پیش قراول اقتصاد هنر نیز خواهد بود.
شهردار شیراز بیان کرد: شیراز فقط به گذشته پر افتخار خود نمی‌بالد، امروز صنایع دستی در کوی و برزن شهر نفس می کشد و علاوه بر این نیز برای حداقل ۲۰هزار نفر زمینه اشتغال را ایجاد کرده است. 
وی بیان کرد: معتقد هستیم می‌توانیم مسیری روشن و مطمئن در دیپلماسی فرهنگی پیش روی این شهر و کشورمان قرار دهیم.
اسکندرپور تصریح کرد: شهرداری شیراز با راه اندازی کارگروه میراث معنوی شیراز و دبیرخانه شهر جهانی صنایع دستی تلاش کرده تا با توسعه زیرساخت‌های لازم آموزشی در مسیر احیا و ترویج هنرهای سنتی و صنایع دستی در حال فراموشی یا کمتر شناخته شده، گام‌های موثری بردارد و به منظور رونق اقتصاد هنر در این عرصه ایجاد بازارها و کارگاه‌های دائمی صنایع دستی را به عنوان یک اولویت در برنامه ها و بودجه خود لحاظ کند.
شهردار شیراز در ادامه افزود: بر همین اساس راه‌اندازی مرکز کارآفرینی صنایع دستی و هنرهای سنتی شیراز و بازار بزرگ صنایع دستی با معماری دوره زندیه در قلب بافت تاریخی شیراز در دستور کار قرار گرفته است، که در آینده ای نزدیک محقق خواهد شد.
وی گفت: شش کتاب و پنج مستند در حوزه صنایع دستی و هنرهای سنتی شیراز تولید خواهد شد که در هفته شیراز سال ۱۴۰۰ رونمایی می‌شود.


کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
شیراز

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار