رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 29 آبان 1399 - 07:52

نوای جنوب:در بجنورد خراسان شمالی پس از انجام سرقت، گرفتار نیروی وجدان خود شده و با بازگرداندن اموال مسروقه به مال‌باخته، در نامه‌ای از کار خود ابزار پشیمانی کرد.

نوای جنوب:

سارق در نامه ای که همراه اقلام دزدیده شده برای صاحب اموال فرستاد، عنوان کرده است که در چند روز پس از سرقت، شب و روز نداشته است و در این مدت عذاب وجدان رهایش نکرده است.

اکنون این نامه در فضای مجازی دست به دست می چرخد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خراسان شمالی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به این ماجرا گفت: در این سرقت یکی از شهروندان بجنوردی که برای بازسازی خانه اش، چند کارگر به کار گرفته بود، متوجه شد وسایل گرمایشی اش به سرقت رفته است اما شکایتی را در نیروی انتظامی مطرح نکرد.

سرهنگ محسن عربی افزود: این شهروند به کارگران خود بدگمان شده و از آنان خواست که در صورت سرقت، اموال را که ارزش آن حدود ۴۰ میلیون ریال بود، بازگردانند.

وی اظهار داشت: چند روز پس از سرقت، یک راننده آژانس با این شهروند تماس گرفته و اعلام می کند که بسته ای برایش دارد که باید تحویل دهد از این رو نشانی وی را می خواهد.

وی خاطرنشان کرد: این شهروند وقتی بسته را تحویل می گیرد، وسایل سرقتی اش را در آن مشاهده می کند.

معاون اجتماعی فرمانده انتظامی خراسان شمالی افزود: اموال سرقت شده تمام و کمال بازگردانده شده بود و نامه ای هم همراه آن بود که در آن سارق از کار خود ابراز پشیمانی کرده بود.

بر اساس اعلام نیروی انتظامی خراسان شمالی، میزان سرقت در استان افزایش یافته و سرقت های خرد، بیشترین میزان سرقت ها را به خود اختصاص داده اند.

فرمانده انتظامی خراسان شمالی پیش از این گفته بود که سرقت اماکن، ادارات و مدارس کارخانه ها و کارگاه ها رشد داشته و به طور میانگین روزانه ۳۵ فقره سرقت در استان به ثبت می رسد که البته در استان سرقت خشن و سرقت از طلافروشی ها گزارش نشده است.

سردار علیرضا مظاهری از شهروندان خواسته بود تا با رعایت نکات ایمنی و پیشگیرانه از سرقت در منازل و اماکن جلوگیری کنند.

وی با بیان اینکه در نیمه نخست امسال ۲ هزار و ۲۲۸ نفر سارق دستگیر شده اند، گفته بود: ۱۵ طرح مبارزه با سرقت در استان اجرا و ۶ گروه سرقت نیز منهدم شده است.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
دزد

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار