رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 08 مهر 1399 - 16:13

نوای جنوب:رزم حسینی به عنوان وزیر پیشنهادی صمت از مجلس رای اعتماد گرفت. در ادامه نگاهی بر سوابق علیرضا رزم حسینی خواهیم داشت.

نوای جنوب:رزم حسینی به عنوان وزیر پیشنهادی صمت از مجلس رای اعتماد گرفت. در ادامه نگاهی بر سوابق علیرضا رزم حسینی خواهیم داشت. علیرضا رزم حسینی، با ۱۷۵ رأی موافق، ۸۰ رأی مخالف و ۹ رأی ممتنع به عنوان وزیر صمت انتخاب شد.

 

رزم حسینی کیست؟

علیرضا رزم‌حسینی قرار است سه شنبه آینده برای کسب رای اعتماد به مجلس برود و برخی بر این باورند که او به احتمال بالا، تصدی وزارت صمت را به دست خواهد گرفت.

 

علیرضا رزم‌حسینی استاندار ۵۹ ساله که از ابتدای شروع به کار دولت دوازدهم، نامش برای وزیر شدن در وزارت صنعت، معدن و تجارت مطرح بود؛ اما اکنون نام او رسما به عنوان وزیر پیشنهادی صمت به مجلس یازدهم معرفی شده است.

 

رزم حسینی تحصیل‌کرده کارشناسی علوم اقتصادی و بازرگانی از دانشگاه شهید باهنر کرمان است و در دی ماه ۱۳۹۷ با حکم وزیر کشور در مشهد به عنوان استاندار خراسان رضوی، منصوب شد. او همچنین استاندار استان کرمان در دولت یازدهم و سال ابتدایی دولت دوازدهم بوده‌ است.

 

رزم حسینی کیست + عکس و سوابق

رزم‌حسینی طی سال‌های جنگ ایران و عراق در عملیات‌ امام مهدی (عج) در سال ۱۳۵۹ جبهه سوسنگرد و عملیات ثامن الائمه، بیت‌المقدس، فتح‌المبین، رمضان، بدر و خیبر حضور داشته‌ است. وی از بنیان‌گذاران مهندسی مخابرات عملیات جنگ در جبهه‌های جنوب و از هم‌رزمان سرداران شهید احمد کاظمی، حسین خرازی، احمد متوسلیان و هم‌رزم و دوست شهید حسن باقری بوده‌ است.

 

او همچنین قائم‌ مقام فرمانده لشکر ۴۱ ثارالله کرمان به فرماندهی شهید حاج قاسم سلیمانی و جانشین عملیات قرارگاه خاتم‌الانبیا در دوران جنگ بود و در عملیات خیبر، جانباز شد. گزینه معرفی شده از سوی دولت برای تصدی کرسی وزارت صنعت، معدن و تجارت همچنین نشان فتح از سوی رهبر معظم انقلاب دریافت کرده و پس از جنگ نیز، اقدام به پایه‌گذاری بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس کرده است.

 

 

رزم حسینی کیست + عکس و سوابق

رزم‌حسینی با آشنایی خود با علوم اقتصاد و تجارت می‌تواند، رسیدگی به مشکلات تولیدکنندگان و صادرکنندگان را در اولویت خود قرار داده و پس از مدت‌ها، وزارت صمت را به درمانگری برای مشکلات فعالان اقتصادی کشور، تبدیل کندکانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
وزیر صمت

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار