رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 15 مرداد 1399 - 13:26

نوای جنوب:چندی قبل در خصوص ابعاد شگفت انگیز و غیرمتعارف قرارداد باشگاه پرسپولیس با کارگزار مالی آن یعنی شرکت آتیه داده پرداز مطالب و مستنداتی منتشر شد که در این گزارش ها به استاندارد نبودن قرارداد و بندهایی که صلاح و مصلحت پرسپولیس در آن لحاظ نشده،

نوای جنوب:

0
پوکر فساد پرسپولیس جدی شد | پسر سلطانی فر هم بازداشت می شود؟

تماشاچی -چندی قبل در خصوص ابعاد شگفت انگیز و غیرمتعارف قرارداد باشگاه پرسپولیس با کارگزار مالی آن یعنی شرکت آتیه داده پرداز مطالب و مستنداتی منتشر شد که در این گزارش ها به استاندارد نبودن قرارداد و بندهایی که صلاح و مصلحت پرسپولیس در آن لحاظ نشده، اشاره شده که البته، بررسی ابعاد ماجرا و جزئیاتش، شائبه های قابل توجهی را ایجاد کرده بود. در آن زمان نیز بسیاری از کارشناسان و دلسوزان این تیم پرهوادار پایتخت، این قرارداد را "ترکمانچای" لقب داده بودند.

همزمان با این موضوع، برخی نهادهای نظارتی برای بررسی اینگونه قراردادها وارد عمل شده و تحقیقات گسترده ای را آغاز کردند. در نهایت نیز ماجرا به این نقطه رسید که وزارت ورزش و جوانان در بیانیه ای که شب گذشته منتشر شد، بازداشت یک مدیر میانی در یک باشگاه ورزشی پایتخت را تایید کرد. بر همین اساس، یک نهاد امنیتی بابت بررسی قراردادهای مالی در این باشگاه تهرانی پرهوادار، تحقیقات گسترده ای را آغاز کرده که منتهی به بازداشت یک مقام اصلی در این باشگاه شده است. البته،‌ شنیده می شود برخی مدیران سابق و فعلی نیز برای شفاف شدن برخی مسائل پنهان در قراردادها مورد بازخواست قرار خواهند گرفت تا پاسخگوی عملکرد مجهول و نامشخص خود در این زمینه باشند. پیگیری‌ها نشان می دهد به احتمال زیاد این بار نهادهای نظارتی قصد دارند پس از محرز شدن برخی مسائل پشت پرده، برخوردهای متناسبی با مدیرانی که باعث ایجاد موضوع در این باشگاه شده اند، صورت دهند.


نقش پسر سلطانی فر در قرارداد کارگزار پرسپولیس

به نظر می رسد با توجه به نقش داشتن علی سلطانی فر فرزند مسعود سلطانی فر در عقد قرارداد شرکت آتیه پرداز با پرسپولیس، پای او نیز به زودی به محاکم قضائی باز خواهد شد و باید منتظر ماند و دید اینبار مسئولین پرسپولیس چطور قصد لاپوشانی ماجرا و انکار وجود فساد در باشگاهشان را دارند! فسادی که در زمان بابک زنجانی در دوران احمدی نژاد نطفه ش شکل گرفت با حسین هدایتی ادامه پیدا کرد و امروز با نقش پر رنگ عوامل وزیر ورزش در باشگاه پرسپولیس از جمله محمدحسن انصاری فرد ادامه پیدا کرده و منجر به هزینه های عجیب و خارج از عرف در این باشگاه شده و در کمال ناباوری نیز شاهد این مسئله هستیم که دوستان همچنان قهرمانی های این تیم را با وجود تائید رد و بدل شدن پول های ناپاک در این باشگاه، پاک می دانند و این در حالیست که اگر سایر تیمها نیز قادر به پرداختهای این چنینی بودند و می توانستند ستاره های خود را حفظ کنند، قطعاً 4 قهرمانی پیاپی پرسپولیس به دست نمی آمد.

گفته می شود یکی از دلایل اصرار مسئولین سازمان لیگ برای ادامه بازیهای لیگ برتر ولو به هر قیمتی، دو شرط کارگزار برای پرداخت 100 میلیارد تومان به این تیم بود که اولی برگزاری ادامه بازیها و دومی قهرمانی این تیم در مسابقات بود که وزیر ورزش که متولی باشگاه دولتی پرسپولیس محسوب می شود، نیز با شروط مذکور موافقت کرد تا امروز این تیم مشکلی بابت بدهی های سنگینی که انصاری فرد برایش به یادگار گذاشته نداشته باشد. به نظر شما در صورت عدم تزریق 100 میلیارد تومان به باشگاه پرسپولیس وضعیت این تیم به چه صورت بود و آیا می توانست همچنان در مسیر قهرمانی قدم بردارد؟  چطور ممکن است از زمان محمود احمدی نژاد تاکنون مسیر فساد مالی از باشگاه پرسپولیس عبور کرده باشد (اشاره به بازداشت رویانیان، حمیدرضا سیاسی، بابک زنجانی، حسین هدایتی و ...) و تاکنون هیچ اقدامی در خصوص برخورد با عوامل تزریق پولهای آلوده به پرسپولیس صورت نگرفته باشد. آیا باشگاه پرسپولیس قصد داشت بار دیگر با لابی پشت پرده، بازداشت های اخیر را لاپوشانی و افکار عمومی مخفی کند؟ قهرمانی با پولهای آلوده مصداق سقوط یوونتوس به دسته پائینتر سری ا بود و شاید بد نباشد استاد سهیل مهدی که این روزها فوتبال اروپا را الگوی خود قرار داده، بیشتر بر روی این موارد تمرکز کند!


پی نوشت: هنوز مدت زیادی از ماجرای لاپوشانی واسطه گری وزیر ورزش و توصیه به عقد قرارداد با مارک ویلموتس توسط یک مرکز غیر ورزشی نمی گذرد که اینبار برخی فساد مالی مدیران پرسپولیس در عقد قرارداد با یک کارگزار که اتفاقاً آقازاده وزیر ورزش نیز در آن نقش داشت، بر ملا شده است و امید است قوه قضائیه یکبار برای همیشه خائنین به بیت المال ملت را بدون توجه به لابی ها و توضیه های پشت پرده و بدون اغماض به افکار عمومی معرفی کند و با بررسی پرونده های قدیمی همچون جعل قرارداد مهدی طارمی که با هماهنگی فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ صورت گرفت، حقیقت ماجرا را افشا کنند چرا که باشگاه پرسپولیس نشان داده در سالهای اخیر بدون کمک های این چنینی، توان رقابت با سایر مدعیان را ندارد و در واقع با پولهای آلوده ای که به این تیم تزریق شده، 4 قهرمانی برای این تیم به دست آمده است که به واقع با وجود محرز شدن تخلفات، توصیف پوکر فساد برازنده قهرمانی های پرسپولیس خواهد بود.

در ادامه نگاهی به یادداشت مهدی رستم پور در خصوص نقش عوامل مختلف در قرارداد ترکمانچای پرسپولیس می اندازیم.

قرار بود امروز پرسپولیس ۵ میلیارد تومان از «آتیه داده پرداز» دریافت کند اما فقط دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون واریز شده و بقیه‌اش را برای مالیات و بیمه کم کرده‌اند.
شرکتی که تحت واسطه‌گری پسر وزیر ورزش، با قراردادی یکسویه که حتی برای ویلیام ناکس دارسی قفل است، پرسپولیس را به تصرف خود درآورده.


در این بین مهرداد میناوند هم با دریافت مبلغی هنگفت و جذب سایر پیشکسوتان برای تبلیغ منافع آتیه داده پرداز، عملاً در برابر حق و حقوق پرسپولیس ایستاده.
اوضاع عجیبی است. در یکی از پست‌های اینستاگرام پرسپولیس، میناوند دارد پژوی شیادان هشتگ مدیا را قیمت می‌کند و می‌پرسد: «عجب رنگیه آقا فروشیه؟»


امیر و امید جلیلوند و داود سالاریان پرسپولیس را غصب کرده‌اند. رضا یلوه معاونت اقتصادی باشگاه نیز نوچه آنهاست.
اینستاگرام پرسپولیس در اختیار آتیه است و توسط رضا خدادادی سردبیر گل، علی خلیفه سردبیر اخراجی فارس نیوز، مجتبی نورعلی خبرنگار سابق فارس نیوز اداره می‌شود.
آنها به اتفاق حسین قدوسی (که مثلاً با انصاری‌فرد رفته بود) به عنوان بازوهای رسانه‌ای آتیه در دفتر شیراز شمالی این موسسه مستقر شده‌اند.


طبیعی است که رسول‌پناه و هیات مدیره پرسپولیس به عنوان دست‌نشاندگان وزیر، جرات دفاع از حقوق باشگاه را نداشته باشند.
پرونده قضایی علی سلطانی‌فر توسط بیژن قاسم‌زاده مختومه شد. چرا پس از بازداشت و برکناری قاسم‌زاده، قضات جایگزین پرونده‌ پسر سلطانی‌فر را بررسی نمی‌کنند؟کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
پوکر فساد

نظرات کاربران
درود برطرف زنده یاد حجازی و پورحیدری . خدایا دست ناپاکان را از فوتبال این مملکت کوتاه کن . من کاری به هواداران خوب پرسپولیس ندارم چون اون بنده خداها هم مثل برادر و خواهرهای ما هواداران استقلال هستند . ولی مطمئن باشند آقازاده وزیر اول به فکر جیب خودش هست .
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار