رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 02 مرداد 1399 - 17:18

نوای جنوب:معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، جدیدترین آمار مبتلایان به کرونا ویروس در استان فارس را اعلام کرد.

نوای جنوب:عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز درخصوص وضعیت بیماری کرونا در استان فارس، اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته، ۱۳ نفر در استان فارس بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند، و مجموع موارد مرگ و میر مبتلایان به کووید ۱۹ در استان از ابتدای شیوع تاکنون به ۳۸۹ نفر رسیده است.

او با اشاره به افزایش آمار ثبت مبتلایان به کووید ۱۹ در فارس طی روزهای اخیر، گفت: از ابتدای شیوع بیماری کووید۱۹ در استان فارس، ۲۰۲ هزار و ۲۰۶ نفر از مردم استان تحت آزمایش‌های این بیماری قرار گرفتند که تا امروز ۲۸ هزار و ۴۴۳ مورد مثبت قطعی شناسایی شده است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: ۲۴ هزار و ۳۳۵ نفر نیز در فارس با بهبودی کامل از بیمارستان ها ترخیص یافته و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
همتی ادامه داد: هم اکنون هزار و ۲۱۴ بیمار مشکوک و علامت دار در بیمارستان‌های استان و ۱۱۶ بیمار نیز به علت وخامت شرایط جسمی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.
او ابراز امیدواری کرد: تا با رعایت اصول بهداشتی، فاصله گذاری فیزیکی، استفاده از ماسک و پرهیز از تردد در مکان‌های شلوغ، بتوانیم موجب شکست کرونا شویم.


کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
کرونا

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار