نوای جنوب
    ازرنگ
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 02 مرداد 1399 - 08:00

نوای جنوب:وزیر بهداشت ژاپن از تایید داروی استروئیدی دگزامتازون به عنوان یک گزینه برای درمان ویروس کرونا خبر داده است.

نوای جنوب:این اقدام وزیر بهداشت پس از آن است که یک آزمایش بالینی در بریتانیا نشان داد که استفاده از این دارو نرخ مرگ و میر در میان مبتلایان به کرونا که دارای علائم حاد بوده اند را کاهش داده است.

شیوه نامه درمانی وزارت بهداشت ژاپن اکنون استفاده از این داروی استروئیدی برای درمان بیمارانی که وضعیتشان حاد است را توصیه می‌کند.

از آنجایی که این دارو از قبل برای درمان بیماری‌های عفونی شدید و ذات الریه بسیار مورد استفاده بوده است، دیگر نیازی به طی مراحل معمول تایید دارو ندارد.

پس از رمدسیویر، دگزامتازون دومین دارویی است که ژاپن موثر بودن آن برای درمان کرونا را تایید کرده است رمدسیویر در ماه مه در یک پروسه سریع تایید شد.

تجویز دگزامتازون در حالی است که علیرغم تبلیغات زیادی که پیش از این محققان و رسانه‌های ژاپنی در مورد کارایی داروی ضد کرونای آویگان می‌کردند اکنون گروهی از پژوهشگران این کشور می‌گویند نتایج مطالعات بالینی آن‌ها در مورد این دارو موثر بودن آن را تایید نمی‌کند.

پیش از این ژاپن اعلام کرده بود داروی ضد آنفلولانزای «آویگان» یا «فاوی پیراویر» را که به عنوان درمان بالقوه‌ای برای بیماری کووید- ۱۹ تلقی می‌شود بزودی به ۳۸ کشور خواهد داد.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
دگزامتازون

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار