رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 31 تير 1399 - 11:23
مدیرکل دادگستری استان خبر داد:

نوای جنوب: آخرین فردی که از چوبه دار نجات یافت، کسی بود که با بخشش و بزرگواری خانواده مقتول، و تلاش اعضای شورای حل اختلاف، قضات، معتمدان محلی، بعد از ۹ سال از زندان آزاد شد.

 

نوای جنوب: رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: از بهمن پارسال تاکنون هشت محکوم به قصاص با بخشش اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند.

علی جمادی بیان کرد: چهار محکوم به قصاص از بهمن تا پایان اسفند ۹۸ و چهار محکوم دیگر هم از اول امسال تا کنون با بخشش اولیای دم از قصاص رها شدند.

او افزود: آخرین فردی که از چوبه دار نجات یافت، کسی بود که با بخشش و بزرگواری خانواده مقتول، و تلاش اعضای شورای حل اختلاف، قضات، معتمدان محلی، بعد از ۹ سال از زندان آزاد شد.

رئیس کل دادگستری استان عنوان کرد: از چهار زندانی که از ابتدای سال تا کنون از حکم قصاص نجات پیدا کردند دو نفرشان در تیرماه از زندان آزاد شدند؛ یک نفر در هفته قوه قضائیه و یک نفر بعد از هفته قوه قضاییه.

جمادی ادامه داد: در سفر پارسال رئیس قوه قضائیه به استان بوشهر بر توجه به سازش و صلح تاکید شد که نهادینه شدن فرهنگ گذشت و فراهم کردن رضایت اولیای دم از آن جمله بود.

او گفت: پارسال فقط در شورای حل اختلاف زندان استان بوشهر حدود ۵۰۰ پرونده به مصالحه و آزادی ۸۸ زندانی محکوم مالی منجر شد.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
قصاص

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار