رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 17 ارديبهشت 1399 - 11:55
دکتر کشمیری خبر داد:

نوای جنوب: دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر از بهبودی قطعی ١٦٠ بیمار مبتلا به کرونا در استان بوشهر خبر داد و گفت: ۸ نفر به لیست مبتلایان ویروس کرونا در بوشهر افزوده شد.

شناسایی ۸ مورد جدید ابتلا به کرونا در بوشهر

 

نوای جنوب:سعید کشمیری پیش‌ازظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تعداد بیماران مبتلا به کرونا در استان بوشهر تا روز چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت‌ماه ۳۱۷ نفر شامل ۱۷۸ مرد و ۱۳۹ زن است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: از ۸ بیمار جدید، سه مورد بوشهر، دو مورد دشتستان، یک مورد دیلم، یک مورد گناوه و یک مورد دشتی به ثبت رسیده است.

وی تصریح کرد: سه بیمار جدید ساکن شهرستان بوشهر، خانم‌هایی ۵۶، ۵۴ و ۷ ساله هستند که هر سه در بیمارستان بستری بوده و دوره درمان خود را طی می‌کند.

کشمیری بیان کرد: دو بیمار جدید ساکن شهرستان دشتستان، آقایی ۲۵ ساله که در مرکز بیمار یابی شهرستان شناسایی‌شده و در مراقبت خانگی قرار دارد و سابقه تماس با بیمار کرونایی نیز داشته است و دیگر بیمار نیز پسر نوجوانی ۱۳ ساله بوده که پس از طی دوره درمان از بیمارستان ترخیص و در مراقبت خانگی قرار دارد.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر افزود: بیمار جدید ساکن شهرستان دیلم خانمی ۷۱ ساله است که دارای سابقه تماس با بیمار کرونایی دارد و در بیمارستان بستری بوده و دوره درمان خود را طی می‌کند.

کشمیری افزود: بیمار جدید شهرستان گناوه خانمی ۲۱ ساله که دارای سابقه تماس با بیمار کرونایی دارد و بیمار جدید شهرستان دشتی آقایی ۴۷ ساله است که هر دو در مرکز بیمار یابی شهرستان محل سکونتشان شناسایی‌شده و در مراقبت خانگی قرار دارند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: از مجموع بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان (۳۱۷ نفر) تاکنون ۱۶۰ نفر از آنان بهبودیافته و ١٣٧ نفر نیز در منزل تحت مراقبت هستند و ۹ نفر دیگر نیز در حال سپری کردن دوره درمانی خود در بیمارستان هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با ابراز قدردانی از همراهی مردم در رعایت توصیه‌های بهداشتی افزود: توجه به دستورالعمل‌های رعایت فاصله اجتماعی، طلایی‌ترین کلید کنترل شیوع کرونا است و از عموم مردم تقاضا می‌کنم از برگزاری مراسم‌های دورهمی، جشن تولد وعروسی، ختم، خاک‌سپاری و هرگونه تجمع جداً خودداری کنند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: بیماری کرونا از بین نرفته، اگر افراد این بیماری را نادیده بگیرند بدون شک موجب مبتلای تعداد زیادی خواهد شد و این بیماری قربانی خواهد گرفت، بنابراین همکار کرونا در قربانی کردن افراد بیشتری نباشیم.کانال خبری نوای جنوب


نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار