نوای جنوب
    ازرنگ
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 02 ارديبهشت 1399 - 22:00

نوای جنوب:مدیر تیم فوتبال سپاهان گفت: آن‌هایی که صحبت از 10 امتیاز اختلاف می‌کنند بدانند سه امتیاز را کمیته انضباطی به آن‌ها داده است.

نوای جنوب:

رضا فتاحی در مورد اینکه پس از برگزاری نوبت اول این جلسات باشگاه‌ها با مسئولان فدراسیون و سازمان لیگ، صحبت‌هایی مبنی بر وضع استانداردهای جدید و حتی نظارت وزارت ورزش برای قرارداد‌های خارجی باشگاه‌های فوتبال مطرح شده، عنوان کرد: ما به هر حال زیر نظر فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا کار می‌کنیم. شنیدم که مدیر حقوقی پرسپولیس هم در این مورد عنوان کرده می‌توانند توصیه کنند. البته اگر این اتفاق بیفتد و همه رعایت کنند، اتفاق خوبی است و ما هم استقبال می‌کنیم. ان شاالله پروتکل‌هایی بگذارند که همه آن را رعایت کنند. اگر قرار است قانونی وضع و اجرا شود باید برای همه یکسان باشد. ما هم تابع هستیم، به هر حال در ایران زندگی می‌کنیم و همه زیر نظر فدراسیون و سازمان لیگ کار می‌کنیم و به قوانین و مقرراتی که آن‌ها وضع کنند احترام می‌گذاریم.

وی در مورد اینکه موضوع‌ کسر قرارداد بازیکنان فوتبال این روزها مدام مطرح می‌شود، اظهار داشت: اینکه ما در رسانه‌ها در این مورد صحبت کنیم و هر کسی چیزی بگوید ملاک نیست. تمام این‌ها بستگی به دستورالعمل‌های فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ دارد. در اروپا قراردادها به صورت هفتگی است و شروع و پایانی دارد اما قراردادهای ما در این جا به صورت فصلی است. باید ببینیم بازی‌هایمان ادامه پیدا می‌کند یا نه، یک قراردادی با بازیکن بسته‌ایم و باید مبلغی را در زمان‌های مشخص پرداخت کنیم. اگر بازی‌ها ادامه پیدا نکند منتظر دستورالعمل سازمان لیگ و فدراسیون هستیم و آن‌ها باید در این مورد تصمیم بگیرند.

مدیر تیم سپاهان در مورد اینکه تعداد مخالفان ادامه لیگ بیشتر شده است، عنوان کرد: ما اولا خدا را شکر می‌کنیم که آمار این بیماری در حال کم شدن است و امیدوارم در روزهای آینده مردم بیشتر رعایت کنند تا هر چه زودتر ریشه کند شود. اما از جهتی نگرانیم که پیک دوم آن به وجود نیاید و مردم در صحت و سلامت باشند. موضع باشگاه ما از روز اول صحت و سلامتی مردم بوده و الان هم این موضع را داریم ولی به هر حال بلاتکلیفی خیلی بد است.

فتاحی ادامه داد: 4 بازیکن و دو مربی خارجی ما بیرون از ایران هستند. تهیه یک بلیت پرواز دوحه به قطار کار خیلی سختی است. اگر قرار است 15 یا 20 اردیبهشت تمرینات شروع شود خواستار این هستیم که زودتر به باشگاه‌ها اعلام کنند تا بتوانیم برای بازیکنان و مربیان خارجی بلیت تهیه کنیم که به موقع برگردند. البته می‌دانم خود مسئولان هم الان نمی‌دانند تصمیم بگیرند اما به هرحال ما هم بلاتکلیف هستیم. نمی‌دانیم چه کار کنیم اما ان شاالله همه سلامت باشند. هر تصمیمی هم که در مورد باشگا‌ه‌ها بگیرند ما تابع هستیم. این تصمیم را فدراسیون و سازمان لیگ با استفاده از پروتکل‌هایی که فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا، می‌گیرند. حالا باشگاه سپاهان بگوید ادامه بدهیم و باشگاه دیگری بگوید ادامه ندهیم، اینها همه یک طرف است و تصمیم اصلی را  مسئولان فوتبال ما می‌گیرند.

وی در مورد اینکه برخی معتقدند بازیکنان انگیزه قبلی را برای ادامه مسابقات لیگ ندارند، عنوان کرد: همیشه فصل که تمام می‌شد یک باشگاه فوقش یک ماه تعطیل می کرد و دوباره کار بدنسازی را از شروع می‌کرد. تیم ما تا زمانی که ستاد کرونا اجبار نکرده بود تمرین می‌کردیم اما بیشتر تیم‌ها از 14-15 اسفند کارشان را تعطیل کردند یعنی الان حدود 2 ماه شده است. من فنی نیستم و در این مورد مربیان و اهل فن باید صحبت کنند اما فکر نمی‌کنم با 21 روز بتوان بدن بازیکنان را برگرداند. از جامعه مربیان عذرخواهی می‌کنم که در این مورد صحبت می‌کنم. تمرین در خانه و 4 تا شکم زدن با تمرینی که در زمین  انجام می‌شود، خیلی فرق دارد. از این بابت نگران هستم و به نظرم، تیم‌ها کار سختی دارند که بخواهند آمادگی بازیکنان را به روزهای قبل از تعطیلات کرونا برگردانند. 

وی افزود: خدا را شکر برای فصل آینده 85 درصد بازیکنان‌مان دارای قرارداد هستند و نگرانی بابت فصل آینده نداریم. فقط نورافکن بود که قراردادش با ما یک ساله بود و سجاد شهباززاده قراردادش با ما تمام می‌شود. گئورگی ولسیانی هم مصدوم است و طی دو سه ماه آینده فکر می‌کنم بتواند به جمع تیم برگردد.

مدیر تیم سپاهان در مورد وضعیت قرارداد کادر فنی اظهار داشت: در این مورد بهتر است با جناب نیکفر صحبت کنید اما طبق اعلام فیفا کلیه قراردادهای خارجی تا وقتی بازی‌ها ادامه پیدا می‌کند مشکلی ندارند. 

فتاحی در مورد اظهارات افشین پیروانی که روز گذشته علیه امیر قلعه‌نویی و سپاهان مطرح کرد، گفت: ما پنجشنبه جلسه استیناف داریم و نمی‌خواهم صحبتی در این باره کنم اما باید به یک مورد اشاره کنم. آن‌هایی که صحبت از 10 امتیاز اختلاف می‌کنند بدانند سه امتیاز آن را کمیته انضباطی به آن‌ها داده است، اگر این سه امتیاز را کمیته استیناف برگرداند و با پرسپولیس بازی کنیم می‌توانیم این اختلاف را به 4 امتیاز برسانیم و دوستان هم دیگر صحبت از 10 امتیاز اختلاف نمی‌کنند.

وی افزود: خدا را شکر افرادی که در کمیته استیناف هستند قاضیانی خوب و با انصاف هستند و امیدواریم یک رای منصفانه بدهند. اتفاقات بازی مقابل پرسپولیس به گونه‌ای بود که ما به ورزشگاه رفتیم و می‌خواستیم بازی کنیم و این را ساعت 5 بعد از ظهر به جلال مرادی اعلام کردیم. اتفاقاتی افتاد و با وجود مشکلاتی که پیش آمد خودمان را به ورزشگاه رساندیم، اما اراده ای از طرف بازیکنان پرسپولیس و مسئولان برگزاری مسابقه برای انجام بازی در ساعت 5 بعد از ظهر نبود. شما که می گویید باید در زمین بازی کرد، امیدوارم کمیته استیناف یک رای عادلانه بدهد و این دیدار برگزار شود و بعد از برگزاری مسابقه اگر برنده شدید به 10امتیاز اختلاف افتخار کنید. الان اختلاف 10 امتیاز واقعی نیست.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
سپاهان

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار