نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 16 دي 1398 - 21:24

نوای جنوب:مدیر کل هواشناسی فارس، میزان بارش باران در شهرستان های استان را اعلام کرد.

نوای جنوب:مسعود دهملایی مدیرکل هواشناسی استان فارس با اشاره به میزان بارش باران در شهرستان‌های فارس در سامانه بارشی اخیر، اظهار کرد: داراب ۱۰۵ و ۴ دهم، جهرم با ۹۱ و ۷ دهم، فسا ۹۱ و ۵ دهم میلی متر رکورددار میزان بارندگی در سامانه اخیر هستند.

او ادامه داد: در استهبان با ۸۸، فیروزآباد ۸۷، قیروکارزین ۸۳ و ۸ دهم، زرین دشت ۷۳ و ۲ دهم، لامرد ۷۳ و ۶ دهم، شهرک گلستان ۵۷ و ۹ دهم، سروستان ۵۶ و یک دهم، اردکان ۵۳ و ۵ دهم، درودزن ۴۸ و ۹ دهم، خنج ۴۷ و ۵ دهم، کازرون ۴۶ و ۲ دهم، تخت جمشید ۴۴ و ۶ دهم، خفر ۴۴ و ۳ دهم، شیراز ۴۵ و ۳ دهم، فورگ ۴۴ و ۶ دهم و ارسنجان ۴۰ و ۸ دهم میلی متر باران به ثبت رسیده است.
مدیرکل هواشناسی استان فارس تصریح کرد: در نی ریز ۳۹ و ۴ دهم، فراشبند ۲۹ و ۸ دهم، زرقان ۲۷ و ۷ دهم، بوانات ۲۳ و ۲ دهم، صفاشهر ۲۳، لار ۷۴ و ۳ دهم، آباده ۱۷ و ۶ دهم، اقلید ۲۴ و یک دهم، نورآباد ممسنی ۱۶ و ۸ دهم میلی متر باران باریده است.
دهملایی افزود: سامانه بارشی اخیر که از اواخر بعد از ظهر جمعه وارد استان شده بود امروز دوشنبه ۱۶ دی ماه از استان خارج شد.
او گفت: در سال زراعی امسال فیروزآباد با ۳۹۸ و ۳ دهم، لامرد با ۳۶۳ دهم و قیروکارزین با ۳۵۰ و ۴ دهم میلی متر باران، بیشترین میزان بارش را داشته اند.
مدیرکل هواشناسی استان فارس تصریح کرد: میانگین بارندگی در سال زراعی امسال تاکنون ۲۱۲ و ۶ دهم میلی متر و این میزان در مدت مشابه سال زراعی پارسال ۱۰۲ و ۵ دهم میلی متر بوده است.

دهملایی  اضافه کرد: درصد تغییرات بارندگی امسال نسبت به میانگین بلندمدت در مدت مشابه ۱۰۴ درصد افزایش داشته است

برچسب ها:
بارش فارس

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار