نوای جنوب
    ازرنگ
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 02 آذر 1398 - 18:14

نوای جنوب: گویا ترفند شهردار کلنبورگ بایرن آلمان برای جذب پزشک موفق بوده است! او در اطلاعیه ای که شهرداری برای جذب پزشک منتشر کرد، به مجرد بودن خود اشاره نموده است. این ترفند به قدری موفق بود که شهرداری درخواست های زیادی را از علاقه مندان به این شغل دریافت کرده و حتی پزشکانی از برخی مناطق آسیا هم برای او درخواست ارسال کرده اند.

نوای جنوب:

ترفند عجیب جذب پزشک در آلمان

ترفند عجیب جذب پزشک در آلمان

به گزارش «خلیج فارس» به نقل از تابناک با تو؛ با وجود این که افزودن شرایط ازدواج برای چنین اطلاعیه ای از سوی شهرداری به نظر نامربوط و بی تأثیر می آید، از سوی خانم اشمیت به عنوان یک ترفند هوشمندانه برای جذب تعداد زیادی متقاضی طراحی شد.

ترفند عجیب جذب پزشک در آلمان

شهردار «یوزیوا اشمیت» ۴۵ ساله در اطلاعیه نوشته بود که مجرد است و ازدواج نکرده است. او می گوید بیان همین نکته به ظاهر ساده به طرز شگفت انگیزی مؤثر بود.

او که شهردار یک منطقه ای با ۲۸۰۰ نفر است، می گوید، اصلا فکر نمی کرده که چنین استقبالی بشود و غافلگیر شده است.

شهرداری کولنبرگ در مجله ماهانه پزشکان آلمان تبلیغات جذب پزشک عمومی (آقا یا خانم) منتشر کرده و نوشته این تبلیغ از طرف شهردار مجرد، خانم اشمیت است. آنها در حال حاضر با یک پزشک زن اهل فرانکفورت به توافق رسیده اند.

ترفند عجیب جذب پزشک در آلمان

شهردار می گوید خیلی برایم عجیب بود که توجه برخی داوطلبان بیش از آنکه روی شغل باشد، به مسأله مجرد بودن و عدم ازدواج من متمرکز بود.

گفتنی است، پرداختن به مسأله کمبود پزشک در مناطق روستایی و شهرهای دورافتاده آلمان از چند سال پیش، سیاستمداران آلمانی را به خود مشغول کرده است. ایده های متنوعی ارائه شد، از الزام متقاضیان برای امضای تعهدنامه چند ساله در مناطقی که از کمبود پزشک رنج می برند، تا اعطای خانه برای افرادی که در این مناطق کار می کنند، به علاوه کمک مالی برای همسر و یا نامزد پزشک و کمک به او برای یافتن شغل در منطقه و فراهم کردن فضای آموزشی و مهد کودک برای فرزندان پزشک، فضای تفریح و بازی و... .

ترفند عجیب جذب پزشک در آلمان

برخی از مناطق هم روی اطلاعیه نوشتند: جایی کار کنید که دیگران تعطیلاتشان را سپری می کنند.

اشمیت می گوید: از سالها قبل در تعامل با رسانه ها حرفه ای عمل کرده و از این که در مرکز خبرها باشد ترسی ندارد، او پیش از این هم به عنوان «شهردار آوازه خوان» معروف شده بود.

ترفند عجیب جذب پزشک در آلمان

او درباره آن دسته از پیام هایی که درباره ازدواجش بوده، می گوید: نمی توانم به سرعت به این درخواست ها (خواستگاری ها) جواب بدهم، چون اولویتم جذب پزشک است. او در پاسخ به پرسشی درباره این که آیا ممکن است فرد ایده آل شما بین یکی از این متقاضیان باشد یا نه گفته: باید ببینیم اوضاع چطور پیش می رود!

ترفند عجیب جذب پزشک در آلمانکانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
آلمان

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار