رستمی
    ابفا2
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 04 مرداد 1402 - 15:07

نوای جنوب:وزارت بهداشت پایان استفاده همگانی از ماسک در کشور را اعلام کرد.

نوای جنوب:وزارت بهداشت پایان استفاده همگانی از ماسک در کشور را اعلام کرد.

وزارت بهداشت در اطلاعیه ای مبتنی بر نظر کمیته علمی کشوری کرونا از پایان شرایط اضطراری کرونا و استفاده همگانی از ماسک خبر داد. 

طبق نظر این کمیته مبنی بر شرایط با ثبات کنونی و پایان وضعیت اضطراری کرونا، به جای توصیه عمومی به کل جامعه برای استفاده از ماسک، تأکید می شود صرفا افرادی که دارای بالا بیماری زمینه ای، نقص ایمنی، بیماریهای کلیوی، قلبی ریوی و کبدی هستند و نیز کسانی که در تماس مستقیم با فردی بوده اند که مشکوک یا قطعا مبتلا به کرونا بوده است، باید از ماسک استفاده کنند. 

همچنین در مورد مراکز بهداشتی و درمانی در مناطقی که انتقال عمومی یا خوشه ای کووید۱۹ گزارش شده باشد، استفاده از ماسک برای همه اعم از کارکنان و مراجعان این مراکز، توصیه می شود ولی در مناطقی که انتقال قطعی به صورت تک گیر وجود داشته باشد استفاده از ماسک صرفا برای کارکنان درگیر با بیماران توصیه می شود.

در هفته ها و روزهای اخیر روزهای بدون فوتی ناشی از کرونا در کشور ثبت شده است.

حدود سه سال پس از ظهور نمونه جدیدی از ویروس کرونا که جهان را به قرنطینه برد و افراد زیادی را به کام مرگ کشاند با این حال در اردیبهشت امسال سازمان بهداشت جهانی رسما به پایان یافتن وضعیت اضطراری کرونا تأکید کرد. این موضوع با چند ماه تأخیر در ایران هم اعلام شده و به نظر می رسد دلیل آن موج جدید کرونایی باشد که در ماههای اخیر در کشور رخ داد. 

گفتنی است تا سی ام تیرماه مجموع جان باختگان این بیماری به عدد ۱۴۶هزار و ۳۰۶ نفر رسید؛ جانباخته هایی که خبر پایان شرایط اضطراری و داشتن ماسک را نشنیدند.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
کرونا

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار