رستمی
    ابفا2
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 23 اسفند 1401 - 21:28
صبح امروز:

نوای جنوب:استاندار بوشهر گفت: ایجاد پارک‌های جنگلی از شمال تا جنوب استان بوشهر در دستور کار قرار دارد که اراضی آن تعیین و امسال عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

نوای جنوب:استاندار بوشهر گفت: ایجاد پارک‌های جنگلی از شمال تا جنوب استان بوشهر در دستور کار قرار دارد که اراضی آن تعیین و امسال عملیات اجرایی آن آغاز شده است.احمد محمدی‌زاده در کشت نهال جنگلی در منطقه سیاه منصور تنگستان با بیان اینکه ائمه طهارت علیه‌السلام تأکیدات فراوانی بر توسعه فضای سبز و کشت نهال کرده‌اند اظهار داشت: درخت و فضای سبز جزء‌ای از زندگی انسان محسوب می‌شود و زمانی زندگی قابل سکونت است که طبیعت سبز در کنار آن قرار داشته باشد.


وی با بیان اینکه دولت سیزدهم توجه ویژه‌ای به توسعه فضای سبز و کشت نهال دارد گفت: در این راستا بر اساس برنامه‌ریزی یک میلیارد نهال در 4 سال و سالانه 250 میلیون درخت در کشور کاشته می‌شود که سهم استان بوشهر کشت 4 میلیون نهال در نقاط مختلف است.

استاندار بوشهر نقش کشت درخت در احیا محیط زیست را مهم دانست و تصریح کرد: ایجاد پارک‌های جنگلی از شمال تا جنوب استان بوشهر در دستور کار قرار دارد که اراضی آن تعیین و امسال عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

محمدی‌زاده توسعه کشت نهال در سواحل متناسب با شرایط آب و هوایی از جمله درختان حرا را یکی از برنامه‌های مهم استان بوشهر دانست و خاطر نشان کرد: کاشت درخت در سواحل و حاشیه دریا مورد توجه ویژه قرار دارد و سهم هر بوشهری سالانه کشت سه درخت و لازم است مردم به کاشت و نگهداری درخت برای توسعه فضای سبز توجه ویژه کنند.

وی در ادامه از آمادگی استان بوشهر برای استقبال از مسافران نوروزی خبر داد و بیان کرد: همه امکانات در نقاط مختلف استان بوشهر از جمله شهرهای ساحلی برای پذیرایی از گردشگران آماده است و زیرساخت‌ها در عرصه بهداشتی، حمل و نقل، ترافیک، تأمین کالاهای اساسی برنامه‌ریزی شده است.

استاندار بوشهر اضافه کرد: استان بوشهر ظرفیت مهمی در عرصه گردشگری دارد که پیش بینی حضور میلیون‌ها نفر گردشگر در استان شده است.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
احمد محمدی زاده

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار