رستمی
    ابفا2
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 21 شهريور 1401 - 22:21
برگزاری اولین نشست مشترک اوره سازان ایران توسط هلدینگ پارسیان

نوای جنوب:شرایط دشوار تحریم برای شرکت های پتروشیمی و مشکلات موجود در مسیر صادرات محصول استراتژیک اوره طی سال های متمادی باعث شده بود این محصول بسیار پایین تر از قیمت جهانی به فروش برسد.

نوای جنوب:شرایط دشوار تحریم برای شرکت های پتروشیمی و مشکلات موجود در مسیر صادرات محصول استراتژیک اوره طی سال های متمادی باعث شده بود این محصول بسیار پایین تر از قیمت جهانی به فروش برسد. تابستان سال گذشته بود که هلدینگ نفت و گاز پارسیان برای تغییر این شرایط اقدامی مهم و سرنوشت ساز انجام داد. راه اندازی کارگروه اوره ایران با حضور سه شرکت اوره ساز مطرح و مدیریت پتروشیمی پردیس بزرگترین اوره ساز ایران و منطقه، اولین گام هلدینگ نفت و گاز پارسیان در این مسیر بود که نتایج مهمی در پی داشت. هم افزایی قابل توجه در بین تولیدکنندگان اوره، حذف دلالان، جلوگیری از رقابت ناسالم داخلی و افزایش قیمت گزارش شده آرگوس در ایران تنها بخشی از دستاوردهای این کارگروه طی یک سال اخیر است.

 

🔸شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسیان در دومین گام خود برای افزایش و تثبیت قیمت اوره ایران در بازارهای جهانی اقدام به برگزاری نشست مشترک با شرکت های اوره ساز هلدینگ پترول نمود. این نشست با دعوت هلدینگ پارسیان و همت مدیران ارشد هلدینگ پترول با حضور مدیران شرکت های پتروشیمی لردگان و مسجد سلیمان و شرکت های اوره ساز زیرمجموعه پارسیان برگزار شد.

 

🔹این نشست که به منظور یکسان‌سازی قیمت اوره صادراتی ایران و برای نخستین بار با حضور کلیه شرکت‌های اوره ساز داخلی برگزار شد، پیامی آشکار به کلیه ذینفعان و مشتریان اوره است، که از این پس قیمت صادراتی این محصول استراتژیک بصورت مشترک و با در نظر گرفتن صرفه و صلاح کلیه تولیدکنندگان داخلی اعلام خواهد شد.

 

🔸شرکت کنندگان در این جلسه همگی اذعان داشتند که زمان چند‌صدایی و رقابت ناسالم داخلی برای فروش اوره به پایان رسیده و به طور قطع، نتیجه این امر ثبت رکوردهای فروش با قیمت‌های بالاتر و استفاده از کلیه فرصت‌های بازرگانی جهت افزایش سود سهامداران این شرکت هاست.

 

🔹حضور مدیران بازرگانی این شرکت‌ها در کارگروه مشترک اوره، در هفته‌های بعدی نیز ادامه خواهد داشت. 

 

*نقش کارگروه اوره ایران در تحولات آینده*

🔸در یکسال گذشته اقدامات مطلوب انجمن اوره سازان در قیمت گذاری محصول به افزایش فروش و سود منجر شده است.  موضوع زمانی اهمیت مضاعف پیدا می کند که بدانیم ایران به همراه روسیه در پایان سال ۲۰۲۱ به بزرگترین تولیدکنندگان اوره تبدیل شدند. 

 

🔹با به بهره‌برداری رسیدن سایر طرح‌های پتروشیمی هنگام، لاوان، زنجان و هرمز طی برنامه جهش سوم توسعه، پتروشیمی‌های فعال فعلی موظف به تامین بخش کمتری از نیاز داخلی خواهند بود و توانایی بیشتری برای صادرات خواهند داشت. در نتیجه ایران در افق سال ۲۰۲۵، حدود یک سوم تجارت جهانی اوره را در اختیار خواهد داشت و بیش از پیش نبض قیمت‌گذاری اوره جهان در دستان ایران خواهد بود.

 

🔸در مجموع، اوره‌سازان ایرانی نقش مهمی در معادلات عرضه این محصولات و حتی قیمت‌گذاری در سطح بین ‌المللی دارند، و این هم افزایی و هماهنگی که در حال حاضر شکل گرفته است نقش تأثیرگذاری در تثبیت جایگاه ایران در سطح جهان و افزایش قیمت این محصول استراتژیک خواهد داشت.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
پتروشیمی پردیس

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار