رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 30 آبان 1400 - 13:08

نوای جنوب:ورود عجیب یکی از زیرمجموعه های مجمع تشخیص مصلحت به طرح مجلس برای اصلاح بازار خودرو و اجازه دادن به دولت برای واردات؛ اگرچه چنین طرحی نیاز بود و سردرگمی دولت سیزدهم باعث ورود مجلس شد و پیش از آن هم واردات خودرو به صورت عادی در جریان بود؛ باعث شد تا اصلاح بازار خودرو 3 ماه عقب بیافتد و مردم زیان فراوانی را مرتکب شوند. 

نوای جنوب:ورود عجیب یکی از زیرمجموعه های مجمع تشخیص مصلحت به طرح مجلس برای اصلاح بازار خودرو و اجازه دادن به دولت برای واردات؛ اگرچه چنین طرحی نیاز بود و سردرگمی دولت سیزدهم باعث ورود مجلس شد و پیش از آن هم واردات خودرو به صورت عادی در جریان بود؛ باعث شد تا اصلاح بازار خودرو 3 ماه عقب بیافتد و مردم زیان فراوانی را مرتکب شوند. اگرچه طرح مجلس با سنگ اندازی جناح های بی ربط بخش زیادی از خاصیت خود را از دست داده و با ورود زیرمجموعه مجمع تشخیص مصلحت نظام به چالشی برای بحث حقوقی تفکیک قوا و ورودهای فراقانونی برخی نهادها تبدیل شده است، اما با اظهارات جدید طحان‌نظیف سخنگوی شورای نگهبان که تاکید کرد، به دنبال مانع‌تراشی نیستیم و ما اساسا اشکالی راجع به این مصوبه نداشتیم، می توان به ترمز افزایش قیمت و پس از آن شروع کاهش قیمت در بازار امیدوار بود.

سخنگوی شورای نگهبان در نشست خبری خود در ارتباط با مصوبه ساماندهی صنعت خودرو گفت: ما هنوز مصوبه‌ای را دریافت نکردیم، دغدغه‌های مجلس برای ما هم محترم است و ما معتقدیم این صنعت باید سازماندهی شود. ما درمورد واردات خودرو بحث کارشناسی نداشتیم و وارد موضوعات کارشناسی نمی‌شویم، شأن ما این است که مغایرت از نظر شرع و قانون را بررسی کنیم و دنبال مانع‌تراشی نیستیم. ما اساسا اشکالی راجع به این مصوبه نداشتیم و تنها چند ابهام وجود داشت. ما به دنبال حل این مساله هستیم و باید مصوبه را دریافت کنیم تا دقیق‌تر بررسی کنیم.

نتیجه اینکه با تصویب طرح در شورای نگهبان شوک مثبتی به بازار وارد می شود و پس از آن باید دید که بر این ظرح در وزارت صمت که دچار سردرگمی زیادی در دوره جدید مانند 8 سال گذشته است چه خواهد گذشت که جای امیدواری زیادی برای مدیریت مناسب آن وجود ندارد، اما به هر حال پس از 4 سال اتخاذ بدترین سیاست های ممکن در صنعت و بازار خودرو، این اتفاق را باید به فال نیک گرفت تا در آینده سیاستگذاری های بهتری در دستورکار قرار گیرد. کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
شورای نگهبان

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار