درمان
    رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 02 فروردين 1400 - 09:45

نوای جنوب:یارانه دستمزد طرحی است که برای رونق اشتغال تدوین و عملیاتی شده و بر اساس آن به کافرمایانی که متقاضیان کار – شغل اولی – را استخدام کنند یارانه‌ای تا ۳۰ درصد حداقل دستمزد مصوب شورای‌عالی کار پرداخت می‌شود.

نوای جنوب:یارانه دستمزد طرحی است که برای رونق اشتغال تدوین و عملیاتی شده و بر اساس آن به کافرمایانی که متقاضیان کار – شغل اولی – را استخدام کنند یارانه‌ای تا ۳۰ درصد حداقل دستمزد مصوب شورای‌عالی کار پرداخت می‌شود.طبق تازه‌ترین آمار طرح یارانه دستمزد، بیش از ۲۸ هزار نفر در این طرح ثبت نام کرده و بیش از ۵۲۰۰ کارفرما از آن استقبال کرده‌اند که در مقایسه با اجرای طرح در ماه‌های گذشته افزایش داشته است.

 
فرآیند این طرح به این صورت است که کارفرمایانی که از فارغ التحصیلان دانشگاهی در واحدهای خود استفاده کنند از ۳۰ درصد حداقل دستمزد مصوب شورای‌عالی کار به عنوان یارانه بهره‌مند می‌شوند.
 
با توجه به این که سال ۱۴۰۰ حداقل حقوق کارگران حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین شده است یارانه دستمزد ۳۰ درصد این مبلغ خواهد بود که حدود ۸۰۰ هزار تومان است.
 
شرایط پرداخت این یارانه به کارفرمایان این است که برای بهره‌مندی از این طرح، آنها باید جویندگان کاری را به استخدام خود درآورند که مدرک تحصیلی دیپلم و بالاتر داشته باشند و سن آنها از ۳۷ سال تمام بیشتر نباشد. برای زنان سرپرست خانوار جوینده کار نیز شرط سنی تا سقف ۴۵ سال تعیین شده است.
 
شایان ذکر است متقاضیان و کارفرمایان برای ثبت نام در این طرح می‌توانند به سامانه https: //pyd.mcls.gov.ir/ مراجعه کنند.
منبع:روزپلاس


کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
یارانه

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار