رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 18 آبان 1399 - 13:07

نوای جنوب:انتخاب کامالا هریس به عنوان معاونت جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و برنده انتخابات، چند رکوردِ اولین‌ها را به نام خود ثبت کرده است.

نوای جنوب:

 ولی او تنها نیست. همسرش، داگلاس اِمهوف که وکیل است نیز اولین «آقای دوم ایالات متحده» خواهد شد.

چالش همسر کامالا هریس

جو بایدن در نخستین میتینگ خود همراه خانم هریس به عنوان متحد انتخاباتی‌اش در روز چهارشنبه به شوهر او گفت: «داگ [مخفف داگلاس]، در کاری که پیش رو داری، باید خودت یاد بگیری که چطور سدشکن باشی.»

تاکنون معاونان روسای جمهوری آمریکا همواره مرد بوده اند و به همین خاطر برای همسرانشان سمت "سکند لیدی" (بانوی دوم) به کار برده می شد، اما این لقب برای همسر کاملا هریس کاربردی نخواهد داشت.

در همین باره خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته " داگلاس ایمهوف" همسر 56 ساله هریس با لقب "سکند جنتلمن" خطاب خواهد شد. از پیشنهادهای دیگری که در این باره مطرح شده "سکند مِستر" و "وایس اسپاوس" (همسر معاون) است.

آقای امهوف ۵۵ ساله، ظاهرا آماده این لحظه تاریخی بود، و پس از دیدار همسرش با معاون سابق، تصویری از آن‌ها توییت کرد و نوشت: «آمریکا، وقت عمل است.».

 

کامالا هریس نخستین زنی است که معاون ریاست جمهوری آمریکا شده است

اما مسیر آقای امهوف به کاخ سفید، به اندازه خانم هریس روشن نبوده است.

پیش از آن که پدرش – که طراح کفش زنانه بود – خانواده را به نیوجرسی ببرد، در محله بروکلین نیویورک بزرگ شد. وقتی آقای امهوف نوجوان بود، خانواده‌اش به لس آنجلس کالیفرنیا نقل مکان کرد.

آنجا بود که امهوف لیسانس گرفت و به دانشکده حقوق دانشگاه ایالتی کالیفرنیا، نورت‌بریج و دانشکده حقوق گولد در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی رفت.

پس از فارغ‌التحصیلی در رشته حقوق، وکیل بین‌المللی شد و وکالت مشتریان معروفی مثل رستوران «تاکوبل چیهواهوا» و ویلی گالت، بازیکن سابق تیم فوتبال آمریکایی شیکاگوبرز را به عهده داشت.

او حالا شریک شرکت حقوقی «دی‌ال‌ای پاپیر» است که بنا به مشخصاتش در وبسایت این شرکت، «نمایندگی شرکت‌های بزرگ داخلی و بین‌المللی و برخی از مشهورترین و تاثیرگذارترین اشخاص را در مسائل پیچیده مربوط به دعاوی تجاری، املاک و مستغلات و مالکیت معنوی» بر عهده دارد.

آشنایی و ازدواج با کامالا هریس

پیش از آشنایی با کامالا هریس، او با همسر اولش ازدواج کرد و از او دو فرزند به نام‌های کول و اِلا دارد. پس از طلاق، گفتند که «بی‌نهایت به هم نزدیکیم» و سرپرستی کودکان را مشترکا به عهده گرفتند. کامالا هریس نیز با فرزندان او که هر دو در اوایل بیست سالگی‌اند پیوند نزدیکی دارد، و آن‌ها عاشقانه مادرشان را «مامولا» صدا می‌زنند که شوخی با نام اول اوست.

 

داگلاس امهوف و کامالا هریس بدون آن که آشنایی قبلی داشته باشند، توسط رجینالد هادلین – فیلمسازی که در کارنامه‌اش فیلم‌های «مهمانی خانگی» و «جنگجوی زنجیرگسسته» را دارد – به هم معرفی شدند.

داگلاس امهوف در حال دیداری کاری با این فیلمساز و همسرش کریست بود که دوست نزدیک خانم هریس است، و آن‌ها حرف خانم هریس را پیش کشیدند. در آن زمان، خانم هریس دادستان کل کالیفرنیا بود.

به گفته شبکه ان‌بی‌سی نیوز، وقتی هادلین نام کامالا هریس را برد، داگلاس امهوف یادش آمد که او دادستان کل است و گفت: «آخ، خیلی جذاب است.»

به کامالا هریس پیامک زد و تلفن کرد تا اولین قرارش را با او بگذارد، حرکت جسورانه‌ای که هریس بعدا در خاطرات سال ۲۰۱۹ خود، «اعتمادی که به هم داریم»، «دوست‌داشتنی» توصیف کرد.

او در این کتاب نوشت: «صبح روز بعد از اولین قرارمان، داگ فهرستی از روز‌هایی را که در دو ماه آینده می‌توانیم قرار بگذاریم برایم فرستاد. در آن ایمیل نوشت: «من پیرتر از آنم که بخواهم قایم باشک‌بازی در بیاورم. واقعا ازت خوشم می‌آید، و می‌خواهم بدانم که می‌توانیم این رابطه را به نتیجه برسانیم یا نه.»

یک سال بعد، در اوت ۲۰۱۴، آن‌ها در یک مراسم کوچک و خصوصی در دادگاه سانتا باربارا ازدواج کردند.

در آغاز رابطه با کامالا هریس، امهوف نمی‌دانست که ممکن است وارد حوزه سیاست آمریکا شود.

در ماه آوریل گفت: «وقتی آشنا شدیم، او دادستان کل بود. آن موقع فقط دو آدم حرفه‌ای خیلی پرمشغله بودیم... که سعی می‌کردیم بین دو شغل و زندگی در دو شهر تعادل ایجاد کنیم. ولی فقط بعد از ازدواج... و بعد از آن که سناتور باربارا باکسر تصمیم گرفت در انتخابات شرکت نکند بود که مطلب دستگیرم شد.»

در ابتدا به نظر می‌رسید که گام بعدی کامالا هریس در سیاست، بعد از دادستانی کل کالیفرنیا، فرمانداری این ایالت خواهد بود. اما بعد کرسی خانم باکسر در سنا خالی شد، و به او اجازه داد به صحنه سیاست ملی گام بگذارد.

داگلاس امهوف گفت: «مثل این بود که بگویند "به دنیای سیاست خوش آمدی." در آن انتخابات بود که واقعا همسر یک سیاستمدار شدم و شروع به برگزاری میتینگ کردم.»

امهوف، از نقش همسر مفتخر یک سیاستمدار معروف کاملا استقبال کرد، و تصاویری از خانم هریس در اولین کارزار انتخاباتی او و نیز سِلفی‌هایی از هردوشان منتشر کرد. وقتی خانم هریس وارد رقابت انتخابات ریاست جمهوری شد، اغلب تصاویری از خودش با لباس و کلاه کارزار او را منتشر می‌کرد.

حالا که همسرش متحد انتخاباتی جو بایدن شده، داگلاس امهوف کارزار دیگری در کنار هریس به راه انداخت. امهوف در این مدت تصاویر متعددی از خودش در حال حمایت از کارزار آن‌ها در شهر دِلِوِر در روز چهارشنبه – نخستین میتینگ نامزد‌های ریاست جمهوری و معاون اولی – منتشر کرد.

او نوشت: «بالاخره وقتش شد. عاشق همه واکنش‌ها و پاسخ‌ها و خوشامد‌ها هستم، و البته بی‌نهایت برای [کامالا هریس]خوشحالم.»کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
کاملا هریس

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار