نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 08 بهمن 1398 - 14:45

نوای  جنوب:علی جمادی رئیس کل دادگستری استان بوشهر و هیات همراه بطور از پیش اعلام نشده از دادگستری بخش شبانکاره بازدید کردند.

نوای جنوب: علی جمادی رئیس کل دادگستری استان بوشهر و هیات همراه بطور از پیش اعلام نشده از دادگستری بخش شبانکاره بازدید کردند.

رئیس کل دادگستری کل استان بوشهر در این بازدید از مهم‌ترین برنامه‌های تحول قضایی، رفع اطاله دادرسی و کاهش ورودی پرونده به دستگاه قضائی دانست و افزود: رسیدگی عادلانه و صدور احکام و توجه به مردم و حقوق مردم و حقوق عامه است که مورد توجه دستگاه قضایی است.

وی کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌ها، افزایش کیفیت ارایه خدمت، بهبود رفتار با مراجعان، نظارت بر عملکرد کارکنان از اولویت‌های اهداف دستگاه قضایی است. جمادی به حفظ حقوق شهروندی تاکید داشت و افزود: مسئولین قضایی شهرستان به طور مستمر جهت بازرسی از مراجع انتظامی، بازداشتگاه‌ها، زندان‌ها و بازدید از شورای حل اختلاف شهرستان مبادرت ورزند.

جمادی با تاکید بر اجرای دستورالعمل جدید رئیس قوه قضاییه در خصوص رسیدگی و تعیین تکلیف پرونده‌های معوق گفت: با توجه به اینکه اجرای این دستورالعمل در دستور کار دستگاه قضا قرار دارد می‌بایست کلیه حوزه‌های قضایی سریعا پرونده‌های معوق را شناسایی و علل و عوامل اطاله دادرسی در پرونده‌های مذکور مشخص و تاپایان سال کلیه آن‌ها تعیین تکلیف گردند تا جایی که حتی پرونده‌های از تاریخ اول مهر سال جاری به قبل که به عنوان معوق تلقی شده نداشته باشیم.

رئیس کل دادگستری بوشهر به گسترش فرهنگ صلح و سازش در جامعه تاکید کرد و افزود: سیاست راهبردی قوه قضائیه ختم پرونده‌های مطروحه از طریق صلح و سازش است و در این راستا می‌بایست تلاش شود تا از پرونده سازی و ازدحام کار‌های قضایی اجتناب شود.

بازدید از پیش اعلام نشده رئیس کل دادگستری بوشهر از دادگستری بخش شبانکاره

برچسب ها:
جمادی

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار