رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 20 ارديبهشت 1400 - 19:52

نوای جنوب:قانع گفت: سیرک واقع در بلوار دکتر حسابی که طعمه حریق شده بود با کمک و سرعت عمل آتش نشانان مهار شد.

نوای جنوب:محمدهادی قانع رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز عصر دوشنبه ۲۰ اردیبهشت به خبرنگاران گفت: ساعت ۱۳ و ۳۷ دقیقه  امروز حادثه آتش سوزی در سیرک واقع در بلوار دکتر حسابی به سامانه ۱۲۵ اعلام و بلافاصله ماموران دو ایستگاه آتش نشانی ۸ و ۴ به همراه تانکر آب به محل حادثه اعزام شدند.

 سیرک شیراز
وی افزود: در این حادثه قسمت چادر سیرک و بخشی از سکوهای تماشاگران که از صندلی‌های پلاستیکی پوشیده شده بود کاملا شعله ور و در حال سرایت به کانکس‌های مجاور چادر و محل اسکان کارکنان سیرک  بود.
قانع بابیان اینکه این سیرک به وسیله مواد قابل اشتعال از جمله برزنت، گونی و داربست بصورت موقت ساخته شده بود و وزش شدید باد کار اطفا را با مشکل مواجه کرده بود، اظهار داشت: آتش نشانان با ارزیابی اولیه محل حادثه برای اطفای سریع شعله‌های سرکش آتش وارد عملیات و موفق شدند در کمتر از چند دقیقه آتش را مهار و از سرایت به اطراف جلوگیری کنند.
به گفته این مقام مسئول، با توجه به اینکه فردی در فضای داخلی سیرک حضور نداشت این حادثه هیچ مصدومی نداشت اما باید به مسئولین برپایی چنین فضاهایی توصیه کرد که اقامتگاه های موقتی که به صورت سیرک، نمایشگاه و ...  برپا می‌شوند حتما باید به تجهیزات اطفای حریق و نگهبان مجهز باشند.
رئیس سازمان آتش‌نشانی شیراز با بیان اینکه این عملیات که علت آن در دست بررسی است با لکه گیری کامل محل و اطمینان از  ایمنی آن به پایان رسید، خاطرنشان ساخت: در این حادثه ۷۰ صندلی از قسمت تماشاگران و ۳۰ درصد چادر سیرک طعمه حریق شد.


کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
شیراز

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار