نوای جنوب
  ازرنگ
  نگین جنوب
تاريخ انتشار: 06 تير 1399 - 08:16

نوای جنوب:«اکبر طبری» معروف به هزاردستان طی مدت ۲۰ سال فعالیت در قوه قضاییه، برای انجام فسادهای خود رشوه‌های متعدد و کلانی از متهمان مختلف دریافت کرده است.

نوای جنوب: طبری معاون اجرایی حوزه ریاست در دوره پیشین  قوه قضاییه بود و در طول فعالیت خود میلیاردها تومان رشوه در کنار هزاران متر زمین از همدستان خود دریافت کرد. او فقط از حسن نجفی، متهم ردیف دوم این پرونده مبلغ ۸ میلیارد تومان پول گرفته است. پولی در قالب رشوه که خود طبری می‌گوید دوستانه به او اعطا شده و اگر می‌خواست، دوستانش ۸۰۰ میلیارد تومان هم به او می‌دادند.

                          طبری برای چه کارهایی و چقدر رشوه گرفته است؟

مطابق کیفرخواست، طبری سردسته یک شبکه چندنفری ارتشاء را برعهده داشت و چندین میلیارد تومان پول و هزاران قطعه زمین را از طریق رشوه به نام خود کرده است. علاوه بر نجفی، طبری از سایر متهمان این پرونده هم رشوه‌های بسیاری دریافت کرده است. برای مثال مصطفی نیازآذری، متهم ردیف پنجم پرونده فساد اقتصادی طبری، برای رهایی از دست قانون چندین هزار متر زمین و یک ویلای لاکچری به او هبه کرده است.

نیازآذری که در سال ۹۰ به عنوان متهم فساد اقتصادی دستگیر شده بود، برای رهایی از بند قانون، ۵ قطعه زمین و یک ویلا در بابلسر به عنوان رشوه به طبری داد. نیازآذری حتی هزینه ساخت ویلا را هم برای طبری پرداخت کرده بود و بر اساس شنیده‌ها از طریق این روش‌ها توانسته بود حکم برائتش را بگیرد.

علاوه بر این رشوه، طبری در ازای انجام هر کاری از متهمان پول‌های هنگفتی می‌گرفت. البته شیوه کار طبری فقط دریافت زمین و املاک بود. دریافت ۵ قطعه زمین در بابلسر، یک قطعه زمین ۳هزارمتری در کریمخان، یک زمین هزار و ۶۵۷ متری در لواسان و یک دستگاه آپارتمان ۱۰۸ متری در مجتمع سانا از جمله دیگر رشوه‌های طبری بوده است.

۶ نکته دادگاه پنجم باند طبری | معمای تازه؛ همسر طبری یا همسر نماینده؟ | طبری و فقرِ وایت‌ برد | ویدیوی املاک دیگر طبری در راه است؟
آقای طبری جوری از زمین حرف می زند انگار بیابان است | این زمین لوکس، چشم نواز و کنار دریاست
 
مرگ منصوری برای دادگاه محرز نشده | کشف هارد مهم از دفاتر نیازآذری | آمار عجیب دارایی‌ یک متهم | مدرک تحصیلی طبری هم تقلبی از آب آمد
واکنش رئیسی به دادگاه طبری | این پرونده یک استثناست
طبری ضمن دریافت رشوه‌های متعدد، در پرونده مفسدان اقتصادی اعمال نفوذ می کرد و این اعمال نفوذ با دریافت رشوه در پرونده‌ها همراه بوده است.

طبری از رسول دانیال زاده، متهم ردیف چهارم پرونده نیز یک دستگاه آپارتمان لاکچری در یکی از برج‌های تهران دریافت کرده بود و مشخص نیست که رشوه‌ای که از او گرفته، برای چه بوده است.

دریافت رشوه‌هایی کلان برای کوچکترین اعمال نفوذها

نکته حائز اهمیت این است که طبری حتی برای کوچکترین اعمال نفوذهای خود در پرونده‌های متعدد هم رشوه گرفته است.

تاکنون ۵ جلسه رسیدگی به پرونده اکبر طبری، متهم ردیف اول پرونده فساد اقتصادی گذشته است و علاوه بر متهم ردیف اول پرونده و فرهاد مشایخ، متهم ردیف سوم پرونده متهمان دیگر هنوز دفاعیات خود را انجام نداده‌اند و مشخص نیست که آنها درباره رشوه‌های طبری چه خواهند گفت.

این پرونده ۲۲ متهم دارد که چهار متهم آن متواری هستند و یک نفر (قاضی غلامرضا منصوری) هم فوت کرده است، اما هنوز ۱۵ متهم دیگر دفاعیات خود را انجام نداده‌اند و مشخص نیست که طبری برای اعمال نفوذ خود در پرونده‌های دیگر چقدر رشوه دریافت کرده است. حال باید منتظر ماند تا ۱۵ نفر دیگر نیز دفاعیات خود را ارائه دهند و مشخص شود طبری برای چه کارهای دیگری رشوه گرفته است.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
طبری

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار