نوای جنوب
    ازرنگ
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 15 دي 1398 - 06:58

نوای جنوب:درحالی که با گذشت بیش از ۳۶ ساعت، عملیات تروریستی و ناجوانمردانه آمریکایی‌ها علیه سردار قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس در صدر اخبار بین المللی قرار دارد، یک منبع عراقی روز شنبه جزئیات جدیدی از لحظات ورود سردار سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس در بامداد جمعه به فرودگاه بین المللی بغداد تا لحظه شهادتش را با استناد به فیلم دوربین‌های مدار بسته فاش کرد.

نوای جنوب:سردار سلیمانی و همراهانش توسط آمریکایی‌ها با واکنش‌های شدیدی در عراق، ایران و منطقه روبه رو شده است و اکنون اخبار و گزارش‌هایی درباره جزئیات جدیدی از لحظه ورود سردار به فرودگاه بین المللی بغداد تا لحظه شهادتش منتشر شده است.

در همین راستا، یک منبع عراقی که با روسیه الیوم مصاحبه کرده است، گفت که هواپیمای حامل سردار سلیمانی متعلق به شرکت سوری «اجنحه الشام» بوده، حال آنکه مقامات عراقی نمی‌دانستند شخصیت عالی رتبه یا مهمی در این هواپیما حضور دارد.

به گفته این منبع، زمان رسیدن هوایپما به فرودگاه بغداد ساعت ۱۱:۳۰ شامگاه شب جمعه بود، اما به دلیل تاخیر در بلند شدن هواپیما از فرودگاه سوریه، هوایپما یک ساعت پس از زمان مشخص شده به فرودگاه بین المللی بغداد رسید.

این منبع مطلع ادامه داد: هواپیما جلوی درب شماره ۲۱ فرودگاه بین المللی بغداد توقف کرد، اما سردار سلیمانی از ورودی‌های رسمی فرودگاه عبور نکرد بلکه دو خودرو نزدیک هواپیما منتظرش بودند که سوار یکی از آن‌ها شد و قبل از مسافران باند فرودگاه را ترک کرد.

بنابر گفته این منبع، زمانی که حمله صورت گرفت، مقام‌های امنیتی در فرودگاه به طور غیررسمی از مسافران پرسیدند که آیا شخص مهمی هم در هواپیما بود یا نه؟ برخی گفتند بله ما قاسم سلیمانی را دیدیم. سپس مقام‌های امنیتی در همان ساعت شروع به بازجویی از برخی مسافران و نماینده شرکت هواپیمایی کردند که گفت: من مسافران را نمی‌شناسم و همه مثل هم هستند.

این منبع افزود، بعد از بازنگری دوربین‌های فرودگاه بغداد، دو خودرو مشاهده شد که در انتظار سردار سلیمانی بودند. هیچ کس بعد از این حادثه دستگیر نشد، اما تحقیقات در سطح عالی ادامه دارد.

سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس و «ابومهدی المهندس» معاون سازمان نیرو‌های مردمی عراق به همراه ۸ نفر دیگر بامداد دیروز (جمعه) در مسیر فرودگاه بغداد به دستور «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا و با پهپاد‌های وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) ترور شدند و به شهادت رسیدند.

در پی عملیات تجاوزکارانه آمریکا، مسئولان بلندپایه ایران و پیش از همه مقام معظم رهبری از پاسخ سخت و قاطعانه ایران به آمریکا خبر دادند.

سفارت آمریکا در لبنان پس از ترور سردار شهید، در هراس از اقدام متقابل محور مقاومت جمعه شب با صدور بیانیه در بیروت به شهروندانش هشدار داد، در وضعیت احتیاط و مراقب خود باشند.

از سوی دیگر، اخبار‌های منتشره حاکی از آن ست که مسئولان عراقی تحقیقاتی را درباره روشن شدن جزئیات این حادثه آغاز کرده اند.

شبکه خبری اسکای نیوز لحظاتی پیش مدعی شد که مسئولان امنیتی عراق تحقیقاتی را درباره خدمه پرواز هواپیمای حامل سردار سلیمانی به بغداد آغاز کرده و در این راستا دو تبعه سوری و عراقی را بازداشت کرده است.

طبق این خبر، بازجویی از کارمندان فرودگاه بغداد بعد از شهادت سردار سلیمانی آغاز شده تا جزئیات سفر وی به عراق و حوادثی که در حین ترور رخ داد، روشن شود.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
سردار سلیمانی

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار