نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 25 ارديبهشت 1403 - 13:38

نوای جنوب:دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دیر  گفت: بی‌توجهی مسئولان مدیریت پسماند به وضعیت نابسامان محل دفن زباله‌ها موجب قرار گرفتن این شهر در محاصره هزاران تن زباله روباز شده است.

نوای جنوب:دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دیر  گفت: بی‌توجهی مسئولان مدیریت پسماند به وضعیت نابسامان محل دفن زباله‌ها موجب قرار گرفتن این شهر در محاصره هزاران تن زباله روباز شده است.

 

حسین اکبری  روز دوشنبه  در بازدید از محل دفن زباله‌های دیر با انتقاد از بی‌توجهی به ادامه دفن زباله‌ها در محلی در مجاورت مناطق مسکونی شهر افزود: برای ساماندهی این محل و پوشش زباله‌های رو باز چاره ای اندیشه شود 

 

دادستان شهرستان دیر اظهارکرد: عدم راه‌اندازی محل جدید دفن زباله‌ها ، بی‌توجهی به دفن بهداشتی زباله‌ها و همچنین عدم جداسازی زباله‌های عفونی و بیمارستانی موجب رها شدن هزاران تن زباله روباز شده و قابل قبول نیست.

 

او گفت: پیش از این بارها به جداسازی و دفن بهداشتی زباله‌های عفونی پزشکی و بیمارستانی هشدار داده شده زیرا زباله‌های عفونی و بیمارستانی باید با حفر چاله‌های عمیق و پوشش با آهک دفن شود.

 

وی افزود: رهاسازی زباله‌ها بصورت روباز در این محل و عاری از پوشش خاک همراه با تجمع حیوانات وحشی در محل دفن زباله‌ها و تردد ضایعات جمع‌کن‌ها در این محل ، نبود فنس و حصار لازم برای پیشگیری از ورود افراد و حیوانات وحشی ، سایت دفن زباله‌های دیر را به محلی نامناسب برای آلودگی تبدیل کرده است.

 

وی قرار گرفتن شهر در محاصره دود حاصل از آتش‌سوزی‌های ناشی از آزاد شدن گاز متان زباله‌ها ، سرازیر شدن شیرابه زباله  و سایر مشکلات زیست محیطی موجود را تهدیدی جدی برای بهداشت عمومی و سلامت مردم ذکر کرد و تشریح کرد:  دادستانی چاره‌ای جز تشکیل پرونده قضایی برای شهرداری و دستگاه‌های اجرایی که در انجام وظیفه قانونی خود کوتاهی کرده‌اند، ندارد.

 

وی گفت: شهرداری مکلف است زباله‌های روزانه منتقل شده به این محل را با استفاده از ماشین‌آلات راه‌سازی با خاک پوشش داده شود .

 

ساماندهی و یا تغییر محل سایت زباله‌ها در منطقه دیر  واقع در مجاورت مناطق مسکونی این شهر از ۲۰ سال گذشته بارها در جلسات مدیریت پسماند ، شورای سلامت و امنیت غذایی طرح و مورد بازدید مسئولان محلی ، استانی و ملی قرار گرفته ولی تلاش‌ها برای ساماندهی این محل و راه‌اندازی محل جدید بی‌نتیجه بوده است.

کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
شهرداری دیر

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار