کد خبر: 23425 ، سرويس: اخبار استان بوشهر
تاريخ انتشار: 15 ارديبهشت 1400 - 19:26
فاز نخست آب‌شیرین‌کن‌های بوشهر کی افتتاح می‌شود؟

نوای جنوب:مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: فاز نخست پروژه‌های آب‌شیرین‌کن استان بوشهر امسال در چرخه بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

نوای جنوب: عبدالحمید حمزه‌پور در نشست ویدئوکنفرانسی با مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه اقدامات مهمی برای گذر از تابستان انجام شده است اظهار داشت: اجرا طرح‌های مخازن ذخیره آب در شهرها و روستاها یکی از برنامه‌های مهم است که در این راستا برای تکمیل این پروژه‌ها نیاز به تأمین اعتبار لازم است.

وی کمبود مخازن ذخیره آب در روستاها را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: با همکاری و همدلی مسئولان استان به ویژه استاندار بوشهر اجرا طرح‌ها تسریع یافته و اکنون مخازن جدید تجهیز و راه‌اندازی شده است.

وی، از افزایش ظرفیت آب پروژه آب‌شیرین‌کن بوشهر خبر داد و خاطر نشان کرد: اکنون تولید آب از پروژه آب‌شیرین‌کن بوشهر از 10 هزار متر مکعب به 22 هزار و 500 متر مکعب افزایش یافته و این درحالی است که پروژه‌های آب‌شیرین‌کن به ظرفیت 35 هزار و 17 هزار متر مکعب در بوشهر در حال اجرا است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه بخشی از پروژه‌های آب‌شیرین‌کن بوشهر امسال وارد مدار تولید می‌شود تصریح کرد: فاز نخست پروژه‌های آب‌شیرین‌کن 35 هزار و 17 هزار متر مکعب امسال در چرخه بهره‌برداری قرار می‌گیرد که نقش مهمی در جبران کمبود آب شهرها و روستاها دارد.

حمزه‌پور با تأکید بر توجه به تأمین اعتبار طرح نکاشت و تسهیلات بانکی مجری طرح آب‌شیرین‌کن گفت: تیم خوبی بری رسیدگی به مشکلات آبرسانی در استان تشکیل شده و این درحالی است که استاندار بوشهر با تشکیل مستمر جلسات بحران و شورای آب به حل مشکلات توجه ویژه‌ای دارد.

وی، از آماده شدن 12 حلقه چاه آب در دشتستان برای تأمین آب در زمان بحرانی خبر داد و بیان کرد: پروژه‌های آب‌شیرین‌کن روستایی عسلویه در حال اجرا است که برای تسریع آن نیاز به توجه ویژه برای تأمین اعتبار دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با قدردانی از توجه ویژه مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در حل مشکلات آبرسانی شهرها و روستاهای استان بوشهر، خدمات و توجه ویژه استاندار بوشهر و مسئولان استان را قابل ستایش و قدردانی دانست و تأکید کرد: تأمین اعتبار اجرا طرح نکاشت و تسریع در اجرا طرح‌های آب‌شیرین‌کن روستاها و تسهیلات بانکی این طرح‌ها یک ضرورت است.

حمزه‌پور با اظهار امیدواری برای گذر از تابستان بدون بحران و مشکل با همراهی و همکاری آحاد مردم و مشترکان گفت: فرهنگ مدیریت مصرف آب یکی از برنامه‌های مهم و مورد توجه قرار گرفته است.

لينک خبر:
http://www.navajonob.ir/fa/posts/23425