رستمی
    ابفا2
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 27 اسفند 1401 - 22:29

نوای جنوب: کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهرگفت: از اوایل وقت فردا دریا به‌تدریج آرام می‌شود اما از روز سه شنبه، با شدت‌گرفتن دوباره وزش بادهای شمالی، خلیج فارس مواج و متلاطم خواهد بود.

نوای جنوب:طلیعه محمدی  اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که از اوایل وقت فردا دریا به‌تدریج آرام می‌شود اما از روز سه شنبه، با شدت‌گرفتن دوباره وزش بادهای شمالی، خلیج فارس مواج و متلاطم خواهد بود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر افزود: طی روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه، با عبور امواج ناپایدار از روی منطقه، احتمال وقوع بارش‌های پراکنده گاهی رگبار پراکنده باران همراه با رعدوبرق، در برخی نواحی شمالی و مرکزی استان وجود دارد.

وی گفت: با توجه به وزش باد در طی این پنج روز، وقوع پدیده گردوخاک در مناطق مستعد، دور از انتظار نیست.

محمدی یادآور شد: طی این مدت آسمان استان صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد و در برخی نواحی غبار محلی، فردا در برخی نقاط مه صبحگاهی و در نواحی شمالی احتمال بارش پراکنده باران همراه با رگبار و رعدوبرق پیش بینی می‌شود.

وی یادآور شد: جهت وزش باد متغیر، غالباً شمال غربی تا شمال شرقی با سرعت ۱۰ تا ۳۲ گاهی تا ۳۸ کیلومتر در ساعت و روی دریا در مناطق مرکزی و جنوبی ۱۴ تا ۳۶ گاهی تا ۴۶ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

وی گفت: ارتفاع موج دریا ۳۰ تا ۹۰ گاهی ۱۲۰ سانتی‌متر و در مناطق مرکزی و جنوبی ۶۰ تا ۱۵۰ گاهی ۱۸۰ سانتی‌متر پیش بینی می‌شود..کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
هواشناسی

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار