رستمی
    ابفا2
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 16 شهريور 1401 - 00:13

نوای جنوب:گیاهان حاوی مقدار زیادی مواد مغذی گیاهی هستند که اثر آنزیمی دارند آنزیم‌ها به تجزیه غذا نیز کمک می‌کنند. هم چنین، آنزیم‌ها به هورمون‌ها کمک می‌کنند تا به مکان‌های گیرنده هورمونی در بدن (مانند انسولین، تستوسترون و استروژن) برسند. گیاهان می‌توانند به متابولیسم موثرتر این مواد کمک کنند.

نوای جنوب:بنابراین، چه چاشنی‌هایی می‌توانند به کاهش وزن کمک کنند؟ همان طور که مشخص است گیاهان قادرند هوس و اشتها را کاهش دهند و به کاهش وزن شما کمک نمایند. در حالی که گیاهان ممکن است درمان همه جانبه نباشند (رژیم غذایی، ورزش و سبک زندگی عوامل موثر هستند) مطمئنا می‌توانند به شما در مسیر کاهش وزن کمک کنند.

گیاهان چندین فواید مختلف دارند. در ادامه به برخی از این فواید اشاره خواهد شد:

گیاهان به فرآیند متابولیسم بدن کمک می‌کنند

گیاهان به بدن شما کمک می‌کنند تا غذایی را که مصرف کرده‌اید هضم کند و درشت مغذی‌هایی مانند پروتئین را به ریز مغذی‌هایی مانند اسید‌های آمینه تبدیل کند. ریزمغذی‌ها هستند که باعث می‌شوند متابولیسم کارآمد باشد.

گیاهان به سلامت هورمونی کمک می‌کنند

گیاهان حاوی مقدار زیادی مواد مغذی گیاهی هستند که اثر آنزیمی دارند آنزیم‌ها به تجزیه غذا نیز کمک می‌کنند. هم چنین، آنزیم‌ها به هورمون‌ها کمک می‌کنند تا به مکان‌های گیرنده هورمونی در بدن (مانند انسولین، تستوسترون و استروژن) برسند. گیاهان می‌توانند به متابولیسم موثرتر این مواد کمک کنند.

گیاهان باعث کاهش التهاب می‌شوند

فیتونوترینت‌ها (مواد مغذی گیاهی) هم چنین التهاب را کاهش می‌دهند و تاثیر هدفمندی بر لایه فیبری بیرونی سلول‌های چربی دارند.

در ادامه برخی از بهترین گیاهان و ادویه جات برای کاهش وزن معرفی می‌شوند:

۱-زردچوبه

زردچوبه به عنوان یک چاشنی و ادویه با ریشه گیاهی ضد التهابی می‌تواند به از بین بردن چربی اضافی بدن کمک کند. زمانی که بدن شما در حالت ملتهب است مقاومت به انسولین را تقویت می‌کند که می‌تواند چربی‌های سرسخت را روی بدن نگه دارد. زردچوبه جریان خون را افزایش می‌دهد و همان طور که می‌دانیم سلول‌های چربی جریان خون بسیار ضعیفی دارند. برای تجزیه سلول‌های چربی به مواد مغذی نیاز است و زردچوبه به مواد مغذی کمک می‌کند تا از طریق این جریان افزایش یافته به آن برسند.

۲-روتین

این گیاه برای جذب مواد مغذی بسیار عالی است. روتین یک بیوفلاونوئید است که ضد التهاب می‌باشد و این به طور خاص التهاب دستگاه گوارش را کاهش می‌دهد. بنابراین، افراد مبتلا به آلرژی غذایی یا سلامت روده می‌توانند از آن سود ببرند. به علاوه، وقتی صحبت از کاهش وزن به میان می‌آید مهم چیزی نیست که می‌خورید مهم چیزی است که جذب می‌کنید و روتین به بدن کمک می‌کند ریزمغذی‌ها را بهتر از هر گیاهی جذب کند. روتین در مواد غذایی‌ای مانند پوست سیب، چای سیاه، مارچوبه، گندم سیاه، پیاز و بیشتر مرکبات یافت می‌شود.

۳-کوئرستین

کوئرستین به عنوان یک سرکوب کننده طبیعی اشتها کاهش وزن را آسان‌تر می‌کند. کوئرستین اشتها را سرکوب می‌کند نه به این دلیل که مغز را فریب می‌دهد، بلکه به این دلیل که سلول‌های چربی را صاف می‌کند. زمانی که سلول‌های چربی شناور هستند هورمونی ترشح می‌کنند که باعث می‌شود هوس قند کنید وقتی سلول‌های چربی صاف هستند آن هورمون را ترشح نمی‌کنند. به طور خاص با کاهش وزن هر چه سریع‌تر بتوانید سلول‌های چربی را کوچک کنید بهتر است.

۴-بیوفلاونوئید‌های لیموترش

از مغز یا قسمت سفید گریپ فروت، پرتقال یا لیموترش به دست می‌آیند و به تغییر Ph در بدن کمک می‌کنند وقتی Ph‌تان اسیدی است وزن اضافه می‌کنید، اما وقتی Ph شما ثابت است کاهش وزن بسیار آسان‌تر می‌باشد.

۵-آروگولا

یک گیاه برگ‌دار سبز می‌باشد که از ارزش غذایی بالایی برخوردار است. آروگولا یک افزودنی رایج به سالاد یا روی همبرگر گیاهی قدرتمند و مغذی است. آروگولا به بدن کمک می‌کند تا یک آنزیم گوارشی تولید کند که به متابولیسم کربوهیدرات کمک می‌کند و به طور خاص برای افرادی که با خوردن کربوهیدرات به سختی وزن خود را کاهش می‌دهند بسیار عالی است.

۶-زنجبیل

در حالی که زنجبیل برای کاهش التهاب و درد شناخته شده است به دلیل اثرات بالقوه افزایش متابولیسم در کاهش وزن به ویژه در میان زنان نقش دارد.

۷-دارچین

دارچین یک چاشنی خوش طعم در بسیاری از غذا‌ها و نوشیدنی‌های مختلف برای سلامت قلب و چربی سوزی نیز مفید است. دارچین حاوی آنتی اکسیدان‌هایی است که تری گلیسیرید را تنظیم می‌کند و در نتیجه احتمال حمله قلبی را کاهش می‌دهد. دارچین فواید زیادی برای سلامتی دارد و باید به طور منظم به وعده‌های غذایی و نوشیدنی‌ها اضافه شود. در حالت ایده آل، شما باید آن را در غذای خود قرار دهید تا چربی سوزی را تسریع کنید.

۸-کپسایسین

ماده‌ای که در فلفل تند یافت می‌شود. کپسایسین دارای اثرات افزایش متابولیسم است. مشخص شده که کپسایسین متابولیسم را از طریق فرآیند ترموژنز (تولید گرما در بدن است، همانطور که در تنظیم حرارت برای حفظ دمای بدن انجام می‌شود؛ م.) افزایش می‌دهد، که اساسا متابولیسم شما را گرم می‌کند. بنابراین، با مصرف آن کالری سوزی بیش تری خواهید داشت.

۹-کاملیا سیننسیس

که با نام چای سبز نیز شناخته می‌شود یکی از موثرترین عوامل کاهش وزن است که در دسترس ماست و نشان داده شده که التهاب را کاهش داده، متابولیسم را افزایش می‌دهد و چربی شکم را می‌سوزاند.

۱۰-جینسینگ پاناکس

یک میکروبیوم روده سالم می‌تواند به شما کمک کند کیلوگرم‌های اضافی را از بین ببرید. در این میان، جینسینگ پاناکس به دلیل توانایی آن در تغییر ترکیب میکروبیوتای روده، خواص ضد چاقی دارد.

۱۱-نعناع

به عنوان یک تقویت کننده طبیعی انرژی، نعناع می‌تواند از تلاش‌های شما برای کاهش وزن حمایت کند. نعناع هوشیاری را بهبود می‌بخشد، خلق و خوی کلی را تقویت می‌کند و احساس خستگی را کاهش می‌دهد. نعناع یک مسکن موثر طبیعی و شل کننده عضلانی است که دارای خواص نیروبخش و ضد اسپاسم است. از روغن نعناع می‌توان برای تسکین سردرد‌های تنشی استفاده کرد. حتی برخی می‌گویند نعناع یک سرکوب کننده اشتها است.

۱۲-آشواگاندا

جنسینگ هندی یا آشواگاندا گیاهی دارویی است که می‌تواند سطح کورتیزول (هورمون استرس) را کاهش دهد و سطوح بالای استرس مستقیما با افزایش وزن مرتبط است. این گیاه بومی هند و شمال آفریقا است اعتقاد بر این است که به عنوان یک "آداپتوژن" (یک ماده بی ضرر است که در برخی گیاهان یافت می‌شود و به بدن کمک می‌کند تا با استرس سازگار شود؛ م.) عمل می‌کند و به بدن کمک می‌کند تعادل سالم را حفظ نماید.

۱۳-ریشه سنبل الطیب

واژه valerian (سنبل الطیب) از ضرب المثل لاتین "قوی بودن" یا "سالم بودن" گرفته شده است. عصاره سنبل الطیب خواب آلودگی را افزایش می‌دهد و می‌تواند با افزایش سطح گابا مغز (یک انتقال دهنده عصبی در سیستم عصبی مرکزی) آرام بخش باشد.

۱۴-روغن سیاه دانه

روغن سیاه دانه که به دلیل فواید درمانی آن شناخته شده معمولا در طب سنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. بسیاری از اجزای روغن سیاه دانه شناسایی و جدا شده اند از جمله اجزایی که ممکن است سلامت کبد، درمان عفونت، کمک به هضم غذا و سایر فواید مهم سلامتی را فراهم کنند.

۱۵-روغن کنف

روغن کنف سیستم اندوکانابینوئید (نقش مهمی در تنظیم اشتهای پستانداران بر عهده دارد) انسان را فعال می‌کند. به دلیل توانایی آن در تسکین درد، حالت تهوع و التهاب (که بسیاری از آن موارد دلایل اصلی افزایش وزن ناخواسته هستند) مورد مطالعه قرار گرفته است. تحقیقات صورت گرفته نشان می‌دهند که روغن کنف ممکن است فواید بسیاری از جمله در کاهش اضطراب و افسردگی، اختلالات خواب، میگرن، سردرد‌های خوشه‌ای و دیگر سردردها، اختلال استرس پس از سانحه (PTSD)، سرطان، آلرژی، آسم، صرع و سایر اختلالات تشنجی داشته باشد.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
ادویه

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

کد امنيتي: [تغيير کد]

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار