رستمی
    نوای جنوب
    نگین جنوب
تاريخ انتشار: 09 مرداد 1400 - 11:38
کرونا تهاجمی تر از همیشه

نوای جنوب:ویروس کرونا در بیمارستان شهید گنجی دشتستان در حال انفجار است و کار بیماران به خارج از بیمارستان کشیده شده است!

نوای جنوب:ویروس کرونا در بیمارستان شهید گنجی دشتستان در حال انفجار است و کار بیماران به خارج از بیمارستان کشیده شده است!

دشتستان بدون تخت؛ کرونا در حال انفجار/ کار بیماران به خارج از بیمارستان کشید!

سرویس اجتماعی خبرگزاری فارس در بوشهر - داوود بحرینی:کرونا در موج پنجم شکل طغیانی به خود گرفته است و نقشه کشورمان سامانه ماسک متعلق به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را به رنگ قرمز درآورده است.

بوشهر حال خوبی ندارد

استان بوشهر هم از این قاعده مستثنی نیست. در حال حاضر همه بیمارستان‌های استان بیش از ظرفیت خود بیمار پذیرش کرده‌اند و این در حالی است که بخش زیادی از بیماران کرونایی در درمانگاه‌های و مطب‌های شهر مداوا و بستری می‌شوند.

وضعیت بیمارستان‌ها در برازجان، مرکز بزرگ‌ترین شهرستان استان بوشهر به شکل فاجعه‌باری درآمده و دو بیمارستان شهید گنجی و مهر در این شهر که برای اپیدمی آمادگی لازم را ندارند روزانه جمعیت زیادی را از شهرها و روستاهای مجاور می‌پذیرند، از همین رو تصمیم گرفته شده تا در جهت کاهش بار کاری، مرکز دیگری برای پذیرش بیماران کرونایی در این شهر آماده شود.

 

بیمارستان گنجی در آستانه انفجار بیمار کرونایی!

بر اساس گزارش‌های دریافتی، وضعیت بیمارستان گنجی دشتستان در پیک پنجم کرونا مطلوب نیست.

یکی از بیماران بستری شده کرونایی در بیمارستان شهید گنجی دشتستان در گفتگو تلفنی با خبرنگار فارس اظهار داشت: بنده و خانواده‌ام در اثر ابتلا به کرونا به بیمارستان مراجعه کردیم و چند روز سرگردان تا اینکه با کلی تلاش تختی پیدا شد.

یکی از پرسنل درمانی بیمارستان می‌گوید: روزبه‌روز شاهد افزایش مراجعه بیماران کرونایی به بیمارستان هستیم و اگر مردم نسبت به فاصله‌گذاری اجتماعی بی‌توجهی کنند بدون شک شاهد ازدست‌دادن اطرافیانمان خواهیم بود و کادر درمان شبانه‌روزی در حال ارائه خدمات‌دهی به بیماران هستند.

یکی دیگر از بیماران بستری شده در بیمارستان گنجی دشتستان ابراز کرد: راه روها مملو از بیمار است و سرم و برخی اقلام دارویی کمیاب شده است و باید به‌کلی خواهش و التماس از بازار آزاد پیدا کرد و یک بیمار علاوه بر تحمل بیماری باید به فکر چنین موضوعاتی هم باشد و وضعیت سرمایشی هم چندان رضایت‌بخش نیست و برایم از منزل پنکه آورده‌اند.

یکی دیگر از کادر درمانی بیمارستان گنجی گفت: وضعیت بیمارستان دشتستان روزبه‌روز بدتر از گذشته می‌شود و آمار مراجعه‌کنندگان بسیار بالاست.

این کادر درمانی تصریح کرد: برخی از داروها در بیمارستان تهیه می‌شود اما به دلیل مراجعه بالا زود تمام می‌شود و برخی دیگر از داروها باید خارج از بیمارستان تهیه شود.

کمبود دارو کرونا نداریم

یحیی رضایی در خصوص کمیاب شدن داروهای کرونایی در گفتگو با رسانه‌ها ابراز کرد: موضوع کمبود دارو در این استان را رد می‌کنم و داروهای بیماران کرونایی به‌اندازه کافی وجود دارد.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در ادامه عنوان کرد: داروهای تخصصی مربوط به بیماران مبتلا به کرونا در اختیار داروخانه‌ها است و هیچ بازار آزادی در این بخش وجود ندارد.

بیماران کرونایی خارج از بیمارستان بستری می‌شوند

شهرام جلال‌پور در ارتباط با وضعیت بیماری کرونا و بیمارستان گنجی عنوان کرد: باتوجه‌به ایجاد پیک پنجم کرونا پذیرش بیماران بیش از اندازه استاندارد بوده است که باعث ایجاد مشکلاتی در سیستم‌های سرمایشی و دستگاه‌های اکسیژن ساز باتوجه‌به عمرشان باعث کارایی کم شده است.

 

سرپرست بیمارستان شهید گنجی افزود: از تمامی ظرفیت‌ها و هماهنگی‌های صورت‌گرفته برای به‌حداقل‌رساندن مشکلات استفاده خواهیم کرد.

شهرام جلال‌پور خاطرنشان کرد: باتوجه‌به مراجعه بسیار بالای بیماران کرونایی، مکان‌هایی برای بستری بیماران در شهر برازجان با هماهنگی‌های به میان آمده در نظر گرفته شده است.

حسینیه اعظم برازجان در خدمتِ سلامت مردم

حسینیه اعظم برازجان یکی از بزرگ‌ترین مکان‌های مذهبی شهرستان دشتستان تجهیز و از امروز آماده پذیرش بیماران کرونایی خواهد بود.

ماریا خویشدوست در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: حدود ۸۰ تخت به حسینیه اعظم در برازجان منتقل شده تا حداکثر از شنبه این حسینه به عنوان مرکزی برای پذیرش بیماران کرونایی شروع به کار کند.کانال خبری نوای جنوب

برچسب ها:
کرونا دشتستان

نظرات کاربران
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

اخبار استان بوشهر

اخبار استان فارس

اخبار ورزشی

پربازدیدترین اخبار